Odwiedź Kolejkowo i zostań modelarzem

poniedziałek 16 września 2019
  • W Kolejkowie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach modelarskich (fot. mat. organizatora)
    W Kolejkowie dzieci mogą wziąć udział w warsztatach modelarskich (fot. mat. organizatora)
  • To atrakcja turystyczna dla osób w każdym wieku (fot. mat. organizatora)
    To atrakcja turystyczna dla osób w każdym wieku (fot. mat. organizatora)
Szkoła, obowiązki i zadania domowe. Powrót do rutyny dnia codziennego może być trudny. Warto sprawić sobie radość i odwiedzić Kolejkowo - cudowny świat w miniaturze. To również okazja do rozpoczęcia przygody z modelarstwem.

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa. Wśród 3200 figurek odnaleźć można przedstawicieli różnych zawodów oraz zwierzęta, których nie zobaczymy na co dzień. Po 460 metrach torowiska podróżuje 12 pociągów, składających się łącznie z 58 wagonów.

Śląsk w miniaturze

To atrakcja turystyczna dla osób w każdym wieku. Na 900 m kw. wystawy zobaczymy odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach m.in. Nikiszowiec, Hutę Pokój w Rudzie Śląskiej, Kopalnie Węgla Kamiennego Szombierki czy gliwicki ratusz. Dorośli razem z najmłodszymi mają okazję wcielić się w rolę obserwatorów rzeczywistości, wspólnie wypatrując ukrytych scenek z życia codziennego.

Warsztaty dla małych modelarzy

Dzieci poza figurkami, jeżdżącymi pociągami, samochodami oraz zjawiskiem dnia i nocy mogą wziąć udział w warsztatach modelarskich. Uczestnicy poznają techniki pracy, rozwiną kreatywne myślenie, spostrzegawczości i umiejętności manualne. Dla każdego małego modelarza przygotowane jest odpowiednio wyposażone stanowisko pracy. Zajęcia trwają godzinę, a każdy uczestnik nagradzany jest Dyplomem Młodego Modelarza. Koszt zajęć to 10 zł. Zapisy przyjmowane są pod numerem: 880 006 001 lub w kasie Kolejkowa.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna, przy ul. Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także we wszystkie niedziele i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Warsztaty

Zobacz także

fot. pixabay

Dzieci wróciły po wakacjach do szkół i przedszkoli, a rodzice stanęli przed dylematem: jakie zajęcia pozalekcyjne dla nich wybrać. Naukowe, językowe, komputerowe, akrobatyczne, kulinarne, a może szybkiego zapamiętywania? Ile  kosztują? Gdzie się odbywają? Podpowiadamy. 

Komputerowe, kulinarne, sportowe… Na jakie zajęcia zapisać pociechę?