Pierwsze interaktywne boisko w Polsce powstało na Śląsku

środa 25 września 2019
  • Boisko znajduje się przy ul. Okrężnej w Chorzowie (fot. mat. UM Chorzów)
    Boisko znajduje się przy ul. Okrężnej w Chorzowie (fot. mat. UM Chorzów)
  • Interaktywna bramka została podzielona na 16 pól, które podświetlając się wyznaczają cel (fot. mat. UM Chorzów)
    Interaktywna bramka została podzielona na 16 pól, które podświetlając się wyznaczają cel (fot. mat. UM Chorzów)
  • Powstały tutaj także korty do tenisa (fot. mat. UM Chorzowa)
    Powstały tutaj także korty do tenisa (fot. mat. UM Chorzowa)
Boisko jest naszpikowane technologią. Dzięki niej bramki reagują na ruch, a grać można z zawodnikami m.in. z Nowego Jorku, Tel Awiwu i Tokio. Z podobnego urządzenia korzystał Robert Lewandowski, grając w Borussii Dortmund. Atrakcja to również boisko na cztery bramki oraz korty do tenisa ziemnego.

Boisko zostało otwarte we wtorek – 24 września przy ul. Okrężnej w Chorzowie. Nieużytki między osiedlami zmieniono w miejsce do wypoczynku i aktywnego uprawiania sportu. Dwa lata temu na tym samym terenie otwarto plac zabaw z tyrolką i wieżą do wspinania, a w zeszłym roku siłownię plenerową.

Nowoczesne boisko piłkarskie

Boisko jest naszpikowane technologią. Bramki reagują na ruch, a ścianka piłkarska wyznacza cel strzału. Interaktywna bramka została podzielona na 16 pól, które podświetlając się wyznaczają cel, w który mamy trafić. Bramka może również mierzyć siłę strzału piłkarza. Powstały tutaj także korty do tenisa oraz mini boisko z czterema bramkami, które w czasie gry zmieniają kolor. Gracze muszą pilnować, by celować w bramki o barwie przypisanej dla drużyny przeciwnej. Dodatkowo grając z Chorzowa za pomocą specjalnej aplikacji można rywalizować z zawodnikami z całego świata.

Boisko znajduje się przy ul. Okrężnej między osiedlami Pod Arkadami i Pod Platanami w Chorzowie. Koszt budowy kompleksu sportowego wyniósł ponad 3,6 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 831 tys. zł. 

Kategoria: Wiadomości