Nowy rowerowy plac zabaw

poniedziałek 14 października 2019
  • Pumptrack to asfaltowy tor, na którym można jeździć na rowerze, rolkach, deskorolkach, hulajnogach (fot. mat. UM)
    Pumptrack to asfaltowy tor, na którym można jeździć na rowerze, rolkach, deskorolkach, hulajnogach (fot. mat. UM)
Tor ma 37 przeszkód i można na nim jeździć na rowerze, rolkach czy też hulajnodze. Pumptrack umożliwia wszechstronny trening, podczas którego ćwiczymy refleks, równowagę oraz kondycję. Nowa inwestycja jest ogólnodostępna.

To pierwszy w Chorzowie pumptrack. Tor powstał w miejscu nieużytków na rogu ulic Długiej i Gałeczki w dzielnicy Batory, niedaleko Drogowej Trasy Średnicowej. Inwestycja została zrealizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego i wyniosła ponad 400 tys. zł.

Pumptrack i górka saneczkowa

Pumptrack to asfaltowy tor, na którym można jeździć na rowerze, rolkach, deskorolkach, hulajnogach. Na jego powierzchni są specjalne muldy. Łącznie nowy tor ma 37 przeszkód. Jazda odbywa się po „owalu”, ale jest też tor w środku umożliwiający jazdę po „ósemce”. Z pumptracku mogą korzystać zarówno dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z jazdą na tego rodzaju torach, jak i osoby zaawansowane, które będą mogły ćwiczyć technikę jazdy. Tor jest ogólnodostępny. Obok rowerowego placu zabaw powstała górka saneczkowa. Niebawem mają pojawić się ławeczki oraz zieleń.

Kategoria: Aktywna rekreacja