Stwórz niezwykłe konstrukcje z zapałek

wtorek 15 października 2019
  • Warsztaty poprowadzi m.in. Janusz Urbański, który tworzy modele od 40. lat (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty poprowadzi m.in. Janusz Urbański, który tworzy modele od 40. lat (fot. mat. organizatora)
  • Z zapałek powstaną budowle, pojazdy i inne wymarzone konstrukcje (fot. mat. organizatora)
    Z zapałek powstaną budowle, pojazdy i inne wymarzone konstrukcje (fot. mat. organizatora)
Dom, samochód, a może statek? To wszystko można zbudować z zapałek. Na bezpłatnych warsztatach, dzieci nauczą się tworzyć małe dzieła sztuki. W świat modelarstwa wprowadzi je artysta – modelarz Janusz Urbański.

Modelarstwo uczy cierpliwości, rozwija wyobraźnię, kształtuje zdolności manualne i precyzję. Żmudne sklejanie elementów pozwala się wyciszyć i uspokoić. To również ciekawa alternatywa dla wszechobecnych gier komputerowych lub telewizji. Na warsztatach modelarskich z zapałek dzieci będą mogły stworzyć małe dzieła sztuki. Powstaną budynki, pociągi, statki, a może też inne dziecięce wymarzone konstrukcje.

Modelarstwo z zapałkami

Warsztaty poprowadzi m.in. Janusz Urbański, który tworzy modele od 40. lat. Ilość zużytych przy tym zapałek liczy już w milionach. Z tego niezwykłego tworzywa buduje rozmaite konstrukcje, a swoją pasję i zdobyte doświadczenie chce przekazać najmłodszym.

Bezpłatne warsztaty modelarskie rozpoczną się w listopadzie w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69). Będą odbywać się w czwartki o godz. 17 (czas trwania ok. 1 godz). Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Poprowadzą je Janusz Urbański i Stanisław Mazur. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 248 62 40. Liczba miejsc ograniczona. Informację znajdziecie na stronie domu kultury

Kategoria: Warsztaty