Spot pomaga maluszkom poznawać świat

wtorek 22 października 2019
  • Seria książeczek o Spocie liczy sobie już kilkanaście części (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Seria książeczek o Spocie liczy sobie już kilkanaście części (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Książeczka to krótki tekst, pytania, proste intensywne kolory, i elementy ukryte za okienkami (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książeczka to krótki tekst, pytania, proste intensywne kolory, i elementy ukryte za okienkami (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • To idealna propozycja na pierwsze książeczki dla dzieci (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    To idealna propozycja na pierwsze książeczki dla dzieci (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Spot to mały, pulchny psiak. Bohater serii, którą cenią rodzice i uwielbiają najmłodsi. Jeśli Wasze maluchy są ciekawskie i lubią zaglądać w różne zakamarki, to te przygody na pewno je zachwycą.

Seria książeczek o Spocie liczy sobie już kilkanaście części. Na polskim rynku ukazuje się ona dzięki wydawnictwu Mamania. My, ostatnio zaczytujemy się w „Spot, gdzie się schowało pięć żabek?” oraz „Spot, gdzie są żółte kurczaczki?”, które skradły serca naszych maluchów.

Wszystko to, co uwielbia maluch

Mojemu przedszkolakowi pokazałam książeczki z myślą, że rzucimy na nie okiem i przekażemy je młodszym członkom rodziny. Nic z tego! Choć przygody Spota z powodzeniem mogą być pierwszymi książeczkami w biblioteczce maluszka, to u nas zachwyciły zarówno dwulatkę, jak i trzylatka. Dlaczego? Mamy w nich wszystko, co uwielbiają dzieci - krótki tekst, pytania, proste intensywne kolory, i elementy ukryte za okienkami. Każdy rodzic wie, że dzieciaki uwielbiają ruchome elementy w książkach!

Proste, ale niebanalne

Choć fabuła obu książek jest prosta, to jednak czymś nas zaskoczyły. W pierwszej z nich Spot szuka pięciu żabek. Nim je odnajdzie spotka kaczki za płotem, trzy króliki za pniem i cztery ptaszki za krzakiem. Książka jest więc okazją do zapoznania się z liczbami. Druga, to okazja do poznawania kolorów, gdyż Spot szuka kurczaczków za żółtym stogiem siana, czerwoną furtką i zielonym żywopłotem. Najważniejsze, że zwierzątka są ukryte za filcowymi klapkami w różnych kształtach. To one zachwyciły małych czytelników. Filcowe klapki to świetny pomysł i ciekawa alternatywa dla klasycznych kartonowych okienek.

Książka dobrze pomyślana

Seria o Spocie to przykład bardzo dobrze zaprojektowanych książek. Zaokrąglone rogi, trwale zamocowane filcowe klapki, dość sztywne (jednak nie kartonowe) strony, proste ilustracje z wyraźnymi kolorami i konturem. To idealna propozycja na pierwsze książeczki dla dzieci, z których zbyt szybko nie wyrosną. Nasz przedszkolak chętnie sam opowiada przygody Spota, otwiera okienka, liczy i naśladuje dźwięki zwierząt.

Kategoria: Recenzje książek