Podaruj misia małym pacjentom

poniedziałek 28 października 2019
  • Dzień Pluszowego Misia stał się inspiracją dla wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie (fot. mat. pixabay)
    Dzień Pluszowego Misia stał się inspiracją dla wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie (fot. mat. pixabay)
Zbliża się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji możemy zrobić coś wyjątkowego - wesprzeć małych pacjentów onkologicznych na Śląsku prezentem w postaci pluszowej zabawki.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada. Jego historia sięga czasów Teodora Roosvelta. Podczas polowania postrzelono małego niedźwiadka, który decyzją prezydenta został uwolniony. Świadek tego wydarzenia wykonał ilustrację zwierzątka. Ta stała się inspiracją dla jednego z producentów zabawek. Pluszowa maskotka dostała imię „Teddy Bear” i do dziś towarzyszy dzieciom w ich przygodach, zabawach oraz troskach.

Spełniając marzenia

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia stał się inspiracją dla wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie . Od 6 lat w całej Polsce organizowana jest zbiórka nowych, pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla małych pacjentów onkologicznych. Zabawki muszą być nowe ze względu na niską odporność dzieci. Na Śląsku maskotki trafią 25 listopada do szpitali w Katowicach i w Zabrzu. W Chorzowie będą rozdane na początku grudnia po reaktywacji oddziału.

Odbiór maskotek odbędzie się 21 listopada od godz. 15 w Zespole Katolickich Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach (ul. Kobylińskiego 4). Można również przesyłać je pod adres: Fundacja Mam Marzenie ul. Warszawska 6/117 Katowice. Dokładne informacje uzyskacie pod nr tel. 502 459 130 lub drogą mailową:milena.krystek@mammarzenie.org.

Kategoria: Wiadomości