Planszówka przybliży dziecku anatomię

środa 20 listopada 2019
  • „Ciało człowieka” to edukacyjna propozycja od Kapitana Nauki (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    „Ciało człowieka” to edukacyjna propozycja od Kapitana Nauki (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Jednym z zadań jest odnajdywanie części ciała i narządów wewnętrznych na czas (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Jednym z zadań jest odnajdywanie części ciała i narządów wewnętrznych na czas (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Prosta forma wyścigu sprawia, że do gry nie trzeba się przygotowywać (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Prosta forma wyścigu sprawia, że do gry nie trzeba się przygotowywać (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Kilkulatki mają w sobie ogromną ciekawość świata. Na pewnym etapie pojawia się zainteresowanie ciałem, które początkowo możemy zaspokoić rozmowami i książkami. Młodym anatomom polecamy grę „Ciało człowieka”.

„Ciało człowieka” to kolejna edukacyjna propozycja od Kapitana Nauki. Gra dedykowana jest dzieciom w wieku 6-12 lat, choć przy obecności dorosłego do zabawy mogą dołączyć również młodsze dzieci.

Wyścig po ludzkim ciele

Gra ma formę klasycznej planszówki. Wyścig od startu do mety urozmaicony jest jednak polami w dwóch kolorach, które oznaczają dwa rodzaje zadań. Prosta forma wyścigu sprawia, że do gry nie trzeba się przygotowywać, unikamy tłumaczenia zasad i nawet najmłodsi mają frajdę z zabawy.

Zostań znawcą ludzkiego ciała

Autorką gry jest Magdalena Jarzębowska - specjalistka w dziedzinie biologii i pedagogiki. To ona stworzyła ponad setkę pytań, na które spróbujecie odpowiedzieć zasiadając do gry. Pytania są niezwykle ciekawe, często zaskakujące nawet dorosłych i dalekie od szkolnych regułek. Ile zapachów może rozpoznać człowiek, dlaczego najszybciej czujemy słony smak, po co nam gęsia skórka? To tylko niektóre z ciekawostek, które często mogą sprowokować nas do sięgnięcia po inne źródła i poszerzenie wiedzy na dany temat.

Palcem po anatomicznej mapie

Drugi rodzaj zadań, to odnajdywanie części ciała i narządów wewnętrznych na czas. Na każdej z kart z tym zadaniem znajdziemy trzy podpisane ilustracje przedstawiające części ludzkiego ciała. Każda z nich znajduje się na dołączonym do gry plakacie. Muszę przyznać, że mocną stroną gry jest jej grafika. Katarzyna Urbaniak nadała całości ciekawy, estetyczny wygląd, który zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po to pudełko.