Książka, która wprowadzi Was w świąteczny klimat

wtorek 3 grudnia 2019
  • Wiele z rozdziałów opowiada o świętach w innych regionach świata (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Wiele z rozdziałów opowiada o świętach w innych regionach świata (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • W książce znajdziemy świetne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    W książce znajdziemy świetne ilustracje Ewy Poklewskiej-Koziełło (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Książka przybliża wiele świątecznych zwyczajów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka przybliża wiele świątecznych zwyczajów (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Już grudzień. Najbliższy miesiąc będzie zdominowany przez dekoracje, prezenty, tematyczne filmy i książki. Właśnie książkę chcemy Wam polecić - idealną lekturę na zimowe wieczory, która przybliży świąteczne tradycje z całego świata.

Nieważne czy obchodzicie święta bardzo religijnie, czy staracie się nadać im świecki charakter. „Idą święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie”, to książka, która spodoba się każdemu, gdyż jej głównym celem jest ukazanie bogactwa i różnorodności tradycji oraz historycznych wydarzeń, które je poprzedziły.

Adwentowe oczekiwanie

Choć rozdziałów jest prawie 40 i ciekawostki Moniki Ultnik-Strugały nie są pomyślane jako typowa książka adwentowa, to warto sięgnąć po nią już teraz. Czytając co wieczór kilka rozdziałów nie tylko poczujecie atmosferę magicznych, rodzinnych świąt, ale też poznacie wiele ciekawych zwyczajów. Skąd wziął się „adwent”? Kiedy naprawdę urodził się Jezus? Co robi siano pod obrusem? To pytania, które możemy wkrótce usłyszeć od naszych dzieci, a odpowiedzi znajdziemy właśnie w tej książce. Wiele z rozdziałów opowiada o tym, jak do świąt przygotowują się ludzie w innych częściach świata. Dodatkowo, tekst to nie tylko suche fakty. Książkę czyta się przyjemnie, a każdy rozdział jest jaka mała opowiastka, którą warto przeczytać na głos w rodzinnym gronie.

Nie tylko Wigilia

Autorka nie skupia się jedynie na czasie przedświątecznym i Wigilii Bożego Narodzenia. Opowiada nam o Nowym Roku i Święcie Trzech Króli, które również mają swoje tradycje. Nie zabrakło też bohaterów świątecznych opowieści - rozdział o Ebenezerze Scrooge’u czy „Dziadku do orzechów” może być powodem do sięgnięcia, po te klasyczne bożonarodzeniowe opowieści.

Musi być pięknie!

Wszystkie te opowieści łączy jedno. Bez względu na to gdzie spędza się święta, to jest to czas radosny i rodzinny. W każdym kraju nieco inny, ale zawsze piękny. Dlatego też „Idą święta” zostały wydane w piękny, świąteczny sposób. Twarda oprawa, matowy papier i mnóstwo świetnych ilustracji Ewy Poklewskiej-Koziełło, sprawiają, że umili ona czas każdemu kto po nią sięgnie.

Kategoria: Recenzje książek