Bajka o duchu z butelki

środa 11 grudnia 2019
  • Nowe słuchowiska Bajkowej Zatoki, pojawiają się co tydzień na youtube (fot. mat. Bajkowa Zatoka)
    Nowe słuchowiska Bajkowej Zatoki, pojawiają się co tydzień na youtube (fot. mat. Bajkowa Zatoka)
Patronat silesiadzieci.pl
Historię Alladyna i magicznej lampy zna prawie każdy z nas. A czy wiecie, że o podobnym stworzeniu ukrytym w butelce napisali bracia Grimm? „Duch we flaszce” nie był jednak taki miły i serdeczny jak Dżin. Posłuchacie bajki.

Na dobranoc, podczas zabawy czy też w podróży – idealnie sprawdzą się słuchowiska. W Bajkowej Zatoce znajdziecie przygody i historie zarówno z klasycznych bajek, jak i „nowych” opowieści. Główni bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, z których płynie pouczający morał. Bajki czytane są prostym, ciekawym językiem. Słowa, które dla dzieci mogą być trudne są tłumaczone na końcu słuchowiska.

Magiczna butelka

Bajka opowiada o drwalu, jego synu i magicznej butelce. Podczas pracy chłopak znajduje flaszkę, z której uwalnia ducha. Nie jest on jednak miły i chętny do pomocy głównemu bohaterowi. Czy bajka zakończy się szczęśliwie?

O tym przekonacie się słuchając Bajkowej Zatoki. Na kanale YouTube co tydzień w niedzielę o godz. 16 pojawiają się nowe słuchowiska. Bajkową Zatokę znajdziecie również na Fb.