400 plus dla dąbrowskich maluchów

niedziela 22 grudnia 2019
  • Dopłaty będą obowiązywać od 2020 roku (fot. mat. pixabay)
    Dopłaty będą obowiązywać od 2020 roku (fot. mat. pixabay)
Rodzice, których dzieci uczęszczają do prywatnego żłobka lub klubu dziecięcego zapłacą za niego o 400 zł mniej w nowym roku. Dotacja będzie płacona z budżetu miasta, a wszelkimi formalnościami zajmą się placówki.

O miesięcznej dotacji 400 zł na każdego malucha, uczęszczającego do prywatnego żłobka albo klubu dziecięcego zadecydowali radni podczas listopadowej sesji w Dąbrowie Górniczej. Uzyskaniem dotacji zajmą się placówki, bez konieczności angażowania rodziców. Dopłaty będą obowiązywać od 2020 roku, za dziecko do 3 roku życia, które meszka w Dąbrowie Górniczej.

Aktualnie w Dąbrowie funkcjonuje 5 żłobków niepublicznych i jeden klub dziecięcy. Jest w nich 149 miejsc. Żłobek Miejski, w siedzibie głównej i w filii, dysponuje 292 miejscami. W ostatnich latach po przeprowadzonej rekrutacji dzieci do Żłobka Miejskiego, na liście rezerwowej znajduje się średnio 200 dzieci. Podobna dotacja obowiązuje m.in. w Sosnowcu i Katowicach.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

W trakcie świątecznych przygotowań dzieci zadają często wiele pytań: Dlaczego ubieramy choinkę? Czemu na kolacji wigilijnej jest 12 potraw? Dlaczego renifer Świętego Mikołaja ma czerwony nos? Podpowiadamy, jak na nie odpowiedzieć.

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących Świąt