Bal u króla Olch

piątek 10 stycznia 2020
  • Warto przed snem zamiast telewizji puścić dziecku słuchowisko (fot. mat. Bajkowej Zatoki)
    Warto przed snem zamiast telewizji puścić dziecku słuchowisko (fot. mat. Bajkowej Zatoki)
Patronat silesiadzieci.pl
Karnawał to czas zabawy i balów. Bajkowa Zatoka zaprasza Was na nietypowe przyjęcie. Będą wyśmienici goście z Norwegii, piękne księżniczki, chochliki a nawet Wodnik z córką. Czy impreza się udała? Posłuchacie bajki Andersena.

Na dobranoc, podczas zabawy czy też w podróży – idealnie sprawdzą się słuchowiska. W Bajkowej Zatoce znajdziecie przygody i historie zarówno z klasycznych bajek, jak i „nowych” opowieści. Główni bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, z których płynie pouczający morał. Bajki czytane są prostym, ciekawym językiem. Słowa, które dla dzieci mogą być trudne są tłumaczone na końcu słuchowiska.

Plotki z olchowego pagórka

Bajka opowiada o przyjęciu organizowanym przez króla Olch. Podpatrują je ciekawskie jaszczurki. Plotek i domysłów nie ma końca. Na balu mają pojawić się sami znakomici goście – chochliki, upiory, król z synami z Norwegii. Czy córki króla Olch znajdą mężów? Posłuchacie.

Bajkową Zatokę znajdziecie na kanale YouTube oraz na Fb. Co tydzień w niedzielę o godz. 16 pojawiają się nowe słuchowiska.