Królestwo, które znika

poniedziałek 13 stycznia 2020
  • To książka idealna dla małych miłośników zwierząt (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    To książka idealna dla małych miłośników zwierząt (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Każdy gatunek opisany jest w ciekawy sposób (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Każdy gatunek opisany jest w ciekawy sposób (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • W Polsce książka ukazała się dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    W Polsce książka ukazała się dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
„Znikające królestwo” to książka wydana z niezwykłą starannością. Jednak nie tylko estetyka jest mocną stroną tego przewodnika. Każdy bohater tej książki sportretowany jest w pełen szacunku i czułości sposób, który budzi w czytelniku żywe zainteresowanie losem ginących gatunków.

„Znikające Królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt” to książka autorstwa Millie Marotty, która ukazała się w Polsce dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia. To lektura idealna dla każdego miłośnika zwierząt.

43 z 28 000

Najpełniejszym i najdokładniejszym przewodnikiem po ginących gatunkach jest „Czerwona Księga”, w której wymieniono 28 000 gatunków zwierząt bezpośrednio zagrożonych wyginięciem. To nie jest przystępna lektura, więc pomysł na wybranie z ich grona grupy reprezentantów to słuszny pomysł. Autorka starała się wybrać najbardziej różnorodne i niezwykłe grono, które sprawi, że lektura tej książki będzie wyjątkowa. Moim zdaniem udało jej się.

Galeria sław

W trakcie lektury poczujemy się jak w galerii sztuki. Każdy gatunek to pełna rozkładówka, na której znajdziemy portret bohatera oraz jego charakterystykę. Ilustracje te mają bardzo wysoki artystyczny poziom, a opisy nie są suchym zlepkiem faktów. Czyta się je z ogromnym zainteresowaniem, gdyż autorka chce nam udowodnić jak niezwykłe jest każde z tych zwierząt, jak ważną rolę pełni w ekosystemie i w jak trudnej znajduje się sytuacji.

Album dla całej rodziny

Trudno wyznaczyć wiek odbiorcy dla „Znikającego Królestwa”. Dziecko interesujące się tematyką zwierząt będzie zafascynowane zawartymi tu ciekawostkami. Opisy są niedługie, a układ według środowisk w jakich występują zwierzęta oraz bogate w detale ilustracje uatrakcyjniają wspólną lekturę. Do książki z przyjemnością usiądzie też dziecko czytające samodzielnie, a wrażliwy na artystyczne ilustracje i los zwierząt nastolatek na pewno nie uzna treści tej książki za infantylną.

Moim zdaniem świetne wydanie i ciekawy temat tej książki sprawiają, że każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Nas zachwyciła i ponownie skłoniła do refleksji na losem znikającego w ciszy świata dzikich zwierząt.

Kategoria: Recenzje książek