„Położna na medal” - nasza specjalistka na podium

poniedziałek 10 lutego 2020
  • Danuta Przybyłko (druga gwiazdka od lewej) już w 2017 r. zajmowała podium w konkursie "Położna na Medal" (fot. mat. prasowe)
    Danuta Przybyłko (druga gwiazdka od lewej) już w 2017 r. zajmowała podium w konkursie "Położna na Medal" (fot. mat. prasowe)
Położna środowiskowo-rodzinna Danuta Przybyłko z Dąbrowy Górniczej, specjalistka naszego portalu, zdobyła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie „Położna na medal”. Gratulujemy!

W konkursie brało udział aż 519 położnych z całego kraju. Oddano 14 663 głosy, z czego 789 głosów – na Danutę Przybyłko. Zwyciężczynią została Janina FRĄCZEK z Krosna, drugie miejsce zajęła Ewa KLIK z Warszawy.

Specjalistka portalu SilesiaDzieci.pl - nagrodzona

Zdobywczyni 3. miejsca w konkursie "Położna na medal" - Danuta Przybyłko jest położną środowiskowo-rodzinną z 40-letnim stażem. Obecnie pracuje w NZOZ Centrum-Twoja Poradnia w Dąbrowie Górniczej oraz w placówce OLK Poradnie Specjalistyczne w Sosnowcu. Współpracuje też z naszym portalem – pełni tu rolę eksperta, odpowiada na pytania kobiet w ciąży i młodych rodziców, a także prowadzi prelekcje podczas organizowanych przez nasz portal wydarzeń, m.in. targów Silesia Bazaar Kids. Pani Danuta jest również założycielką grupy na portalu Facebook – „Położna radzi”. To nie jest jej pierwszy tytuł z tej kategorii. W 2017 roku pani zdobyła 1. miejsce w konkursie "Położna na medal". Jest również laureatką plebiscytów medycznych Dziennika Zachodniego.

6. edycja konkursu

Pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal” odbyła się w 2014 roku. Głównym pomysłodawcą konkursu jest Akademia Malucha Alantan. Jego misją jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na konieczność podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk, a co najważniejsze, podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Kategoria: Wiadomości