Zaskakująca historia kolorów

środa 12 lutego 2020
 • "Historia kolorów" zachwyca wielością ciekawostek dotyczących barw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  "Historia kolorów" zachwyca wielością ciekawostek dotyczących barw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Z książki dowiemy się m.in. jak wiele jest odcieni jednego koloru (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Z książki dowiemy się m.in. jak wiele jest odcieni jednego koloru (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Poznamy też pochodzenie barw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Poznamy też pochodzenie barw (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
 • Jedną z ciekawostek będzie fragment o tym, jak ktoś kiedyś chciał przemalować Statuę Wolności (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  Jedną z ciekawostek będzie fragment o tym, jak ktoś kiedyś chciał przemalować Statuę Wolności (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Jeśli lubicie poznawać świat, interesują Was historyczne ciekawostki i przyrodnicze fakty, to będziecie zachwyceni lekturą „Historii kolorów”. Dzięki niej dowiecie się jak kolor mógł stać się przyczyną choroby, upadku królestwa czy powstania imperium.

„Historia kolorów. Jak kolory kształtowały świat” to bogato ilustrowany przewodnik pełen ciekawostek. Choć treść może zaskoczyć niejednego dorosłego, to kolorowe strony z tekstem ułożonym w szereg kilkuzdaniowych ciekawostek zainteresują przede wszystkim czytelników w wieku szkolnym.

Poznaj bogactwo koloru

Niebo jest niebieskie, dżinsy są niebieskie, woda w morzu też. W codziennym życiu często nie doceniamy bogactwa otaczających nas barw. Z tej książki dowiecie się, że niebieski może mieć wiele odcieni, a każdy z nich ma swoją nazwę. Indygo, błękit pruski, błękit egipski, ultramaryna i urzet barwierski, to bohaterowie tylko jednego rozdziału!

Narodziny barwy

Jednym z najciekawszych faktów opisanych w tej książce jest pochodzenie barwników. Jedne z nich znane są od tysięcy lat. Już ludzie pierwotni potrafili stworzyć ochrę żółtą i czerwoną - pigmenty, którymi tworzyli rysunki naskalne. Inne są dość młode i pojawiły się w użytku w wyniku chemicznych eksperymentów. Bez względu na ich wiek z każdą z opisanych w książce barw wiąże się niejedna zaskakująca opowieść!

Historia pisana kolorami

Dlaczego róż nosili niegdyś panowie? Skąd zamiłowanie Holendrów do pomarańczowego koloru? Kto chciał przemalować Statuę Wolności? To jedynie nieliczne zagadki, na których odpowiedź znajdziecie w tej fascynującej książce. To lektura obowiązkowa dla każdego młodego miłośnika sztuki i historii oraz dla wszystkich tych, którzy lubią wiedzieć więcej. Nas zachwyciła!

Kategoria: Recenzje książek