Dofinansowanie in vitro

czwartek 13 lutego 2020
  • Z programu w 2019 roku skorzystały 32 pary (fot. mat. pixabay)
    Z programu w 2019 roku skorzystały 32 pary (fot. mat. pixabay)
In vitro to często jedyna szansa na posiadanie dziecka. Niestety dla wielu par to duży wydatek. Obecnie można liczyć tylko na wsparcie finansowe z samorządów. W Sosnowcu w ubiegłym roku z programu skorzystało ponad 30 par.

W Sosnowcu od kilku lat pary zmagające się z problemem bezpłodności mogą starać się o udział w programie dofinansowania leczenia in vitro w kwocie do 5 tysięcy złotych. W 2019 roku z pomocy skorzystały 32 pary. Dzięki temu 7 kobiet zaszło w ciąże, w ty dwie mnogie. Miasto wydało na ten cel 150 052 zł.

Dla kogo pomoc finansowa?

Do programu mogą zgłaszać się pary, w których kobieta ma 23-40 lat, a co najmniej jedna osoba w związku od roku zamieszkuje w Sosnowcu. Wymagane jest także udokumentowana pełna diagnostyka przyczyn niepłodności lub bezskuteczne próby jej leczenia od roku.

W tym roku rozpocznie się ostatnia edycja programu realizowanego w ciągu ostatnich czterech lat. W tej chwili trwa konkurs na wyłonienie klinik, zainteresowanych uczestnictwem w projekcie. W ubiegłym roku pary mogły wybrać zabiegi w klinikach leczenia bezpłodności w Katowicach, Krakowie, Warszawie i Białymstoku.

Kategoria: Wiadomości