Słodkie warsztaty

środa 19 lutego 2020
  • Warsztaty nawiązywały do pachnącego Miasta z Piernika (fot. mat. organizatora)
    Warsztaty nawiązywały do pachnącego Miasta z Piernika (fot. mat. organizatora)
  • Zajęcia były twórcze, pachnące i pyszne (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia były twórcze, pachnące i pyszne (fot. mat. organizatora)
  • Zajęcia prowadzili twórcy piernikowej makiety (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia prowadzili twórcy piernikowej makiety (fot. mat. organizatora)
Kreatywne i pełne radości - takie były warsztaty lukrowania pierników w Kolejkowie. W niedzielne popołudnie każdy zwiedzający miniaturowy świat mógł przyłączyć się do zajęć prowadzonych przez twórców piernikowej makiety.

Warsztaty nawiązywały do pachnącego Miasta z Piernika oraz walentynkowego święta. Każdy z uczestników zasiadał przy własnym stoisku, na którym czekały na niego aromatyczne piernikowe serca oraz duże ilości słodkiego lukru. Prowadzący warsztaty przekazali tajemną wiedzę jak pięknie ozdobić ciastka. Uczestnicy krok po kroku zobaczyli jak je prawidłowo lukrować.

Największe w Polsce Miasto z Piernika

Inspiracją dla najmłodszych uczestników warsztatów było jedyne w swoim rodzaju Miasto z Piernika. Na swoich dziełach odwzorowywali dekoracje podpatrzone na makiecie obok. Do tego mnóstwo indywidualnych pomysłów, kreatywności i precyzyjnej pracy. W efekcie powstały cudne piernikowe serca, które były wspaniałym i smacznym podarunkiem dla bliskiej osoby. Jak zapewniają organizatorzy, takie warsztaty będą cyklicznie się pojawiać. Obecnie cały czas można zapisać się na kreatywne warsztaty modelarskie

Miniatury 365 dni w roku

 Miasto z piernika jak i pozostałe makiety, można zwiedzać codziennie w godz. 10-18 w gliwickim Kolejkowie (C.H. Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315). Piernikowa makieta będzie czynna do 28 lutego.Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci od 3 do 18 lat, studentów, emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Warsztaty