Szkoła i przedszkole zamknięte z powodu koronawirusa

środa 26 lutego 2020
  • Zajęcia będą odwołane do czasu poznania wyników badań (fot. mat. pixabay)
    Zajęcia będą odwołane do czasu poznania wyników badań (fot. mat. pixabay)
Wójt gminy Jasienica, graniczącej z Bielskiem-Białą odwołał zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach. Powód – podejrzenie koronawirusa u jednej z nauczycielek. Zajęcia będą odwołane do czasu poznania wyników badań.

Nauczycielka wróciła z Rzymu 23 lutego. W poniedziałek normalnie prowadziła lekcje z uczniami. Po pracy zgłosiła się na oddział ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Miała gorączkę oraz typowe objawy grypy. Zgodnie z procedurami trafiła do izolatki. Następnie została przewieziona karetką na oddział zakaźny Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie.

Odwołane zajęcia

O zaistniałej sytuacji wójt gminy Jasienica – Janusz Pierzyna został poinformowany przez dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mazańcowicach 25 lutego. Natychmiast zwołał posiedzenie zespołu kryzysowego. - Wyniku dogłębnej analizy zaistniałej sytuacji, podjąłem decyzję o odwołaniu w dniu 26 lutego zajęć dydaktycznych w przedszkolu i szkole, z możliwością przedłużenia do dnia 27 lutego, do czasu otrzymania wyników badań z SANEPiD w Bielsku-Białej – czytamy w oficjalnym komunikacie wójta. Dzieci w tych dniach będą miały zapewnione zajęcia opiekuńcze.

Informację, jak zachować się w przypadku powrotu z Włoch znajdziecie na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego

Kategoria: Wiadomości