Szpitale zakazują odwiedzin

wtorek 3 marca 2020
  • W szpitalach wprowadzane są ograniczenia lub zakazy odwiedzin (fot. mat. pixabay)
    W szpitalach wprowadzane są ograniczenia lub zakazy odwiedzin (fot. mat. pixabay)
Z powodu rosnącego zagrożenie koronawirusem szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin i ograniczają wizyty pacjentów m.in. w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Wojewoda śląski wydał specjalne dyspozycje.

Decyzją wojewody śląskiego (z dnia 28 lutego) w 35 placówkach medycznych na terenie całego województwa wprowadzony został stan podwyższonej gotowości. Placówki mają być przygotowane na przyjęcie osób w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. Jednocześnie szpitale, wprowadzają ograniczenia lub zakazują odwiedzin. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu czy też w Rybniku.

Wstrzymane przyjęcia

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej wstrzymano planowane przyjęcia pacjentów (nie dotyczy chorych na nowotwory i dializowanych). Przyjmowane będą tylko przypadki pilne i ostre. Normalnie pracują poradnie i Zakład Rehabilitacji. W stanie podwyższonej gotowości jest również Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Tu również przyjęcia planowane mogą być przesuwane.

Zakaz odwiedzin

Jedną z placówek, w których wprowadzono zakaz odwiedzin na wszystkich oddziałach jest Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Decyzja nie dotyczy opiekunów hospitalizowanych pacjentów, którzy przebywają z nimi stale w szpitalu (jedna osoba do jednego pacjenta). Zakaz nie dotyczy również matki lub ojca dziecka leczonego w szpitalu na czas jego karmienia lub kangurowania.

Informacje o ograniczeniach odwiedzin znajdziecie na stronach lub Fb szpitali.

Kategoria: Wiadomości