Wielka przyjaźń w świecie magii

wtorek 10 marca 2020
  • „Pola i Buster” to książka dla dzieci w wieku szkolnym (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    „Pola i Buster” to książka dla dzieci w wieku szkolnym (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • To uniwersalna opowieść o przyjaźni (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    To uniwersalna opowieść o przyjaźni (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Książka to sporo humoru, wzruszeń, a przede wszystkim trzymającej w napięciu akcji (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka to sporo humoru, wzruszeń, a przede wszystkim trzymającej w napięciu akcji (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Ostatnio recenzowaliśmy „Ćmony i Smeśki” - historię o uczuciu, które było silniejsze od uprzedzeń. Tamta książka dedykowana była najmłodszym. Tym razem przedstawiamy Wam historię z podobnym przesłaniem, lecz dla starszych czytelników.

„Pola i Buster” to książka dla dzieci w wieku szkolnym, która ukazała się dzięki wydawnictwu Mamania. Przygody głównych bohaterów osadzone są w fantastycznym świecie, lecz jest to przede wszystkim uniwersalna opowieść o przyjaźni, która poruszy każdego czytelnika.

Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron

Pola jest wiedźmą. Średnio lubianą w szkole, z nie najlepszymi ocenami. Jej przyjacielem jest Buster. Wielki maszkaron, którego wygląd zmienia się wraz z odczuwanymi przez niego emocjami. Ich przyjaźń jest sekretem, bo… wszyscy wiedzą, że wiedźmy są za dobre, by zadawać się z maszkaronami. Książka ta porusza więc bardzo ważny temat. Czy można przyjaźnić się z kimś nielubianym, niepopularnym, odmiennym?

Siła przyjaźni

Poza mamą i siostrą nikt nie domyśla się, że Pola spotyka się z maszkaronem. Buster wraz z innymi potworami chodzi do osobnej szkoły, jednak pewnego dnia trafiają na siebie na korytarzu muzeum w trakcie wycieczki szkolnej. Maszkarony mijają wiedźmy przy akompaniamencie narzekań i drwin, a Buster uradowany nieoczekiwanym spotkaniem ignoruje to i serdecznie wita Polę. To spotkanie doprowadza do wielu wydarzeń, które sprawią, że Pola zostanie bohaterką, lecz jej przyjaźń z Busterem zostanie wystawiona na wielką próbę. Dodatkowo pozorna neutralność między mieszkającymi w mieście wiedźmami i maszkaronami runie w gruzach.

Poruszająca i zabawna

W trakcie tej lektury czytelnikowi nie braknie niczego. Jest tu sporo humoru, wzruszeń, a przede wszystkim trzymającej w napięciu akcji, która (choć momentami dramatyczna) prowadzi do pozytywnego zakończenia. Czytelnik będzie więc świetnie się bawić, a dodatkowo przyjrzy się dokładniej uczuciom swoim i innych.

Kategoria: Recenzje książek