Zobacz co robią Kolejkowiczanie

wtorek 10 marca 2020
  • Na odwiedzających Kolejkowo czeka nowa scenka (fot. mat. Kolejkowo)
    Na odwiedzających Kolejkowo czeka nowa scenka (fot. mat. Kolejkowo)
Pogoda lubi czasem płatać figle. Wiedzą to także miniaturowi mieszkańcy Kolejkowa. Cudowny świat to prawdziwe życie w miniaturowym wydaniu. Tak jak w rzeczywistości, tak i tu życie toczy się na okrągło.

Zarówno w prawdziwym życiu, tak i w jego zminiaturyzowanej wersji trzeba chodzić do pracy i szkoły. Dzięki temu można potem oddawać się zakupowemu szaleństwu, umówić się na wizytę w salonie piękności czy pobawić na wiejskim festynie.

Kolejkowe pory roku

W Kolejkowie życie toczy się każdego dnia, zmieniają się pory roku, a wraz z nimi pogoda, która czasami lubi zaskakiwać. W Rudzie Śląskiej wielu nie zdążyło ukryć się przed rzęsistym deszczem, gdy w innej części miniaturowego świata mieszkańcy wygrzewają się na Rodos. A jeszcze inni nie przygotowują się do zimy...

W marcu jak w garncu

Na odwiedzających czeka nowa scenka - mieszkańcy byli pewni, że zapasy z zeszłej zimy starczą im na ten rok - W tamtym roku było nawet ciepło i zostało nam sporo węgla. Jednak coś ten marzec chłodny, a zapasy się skończyły. Zwalam już ze 3 godziny, więc mam nadzieję, że starczy i na przyszłą zimę - mówi Kolejkowiczanin. Czy za rok znów okaże się, ze zapasów jednak brakło? Najlepiej przekonać się samemu.

Miniatury 365 dni w roku

Kolejkowo znajduje się w Centrum Handlowym Europa Centralna (ul. Pszczyńska 315) w Gliwicach. Czynne jest 365 dni w roku, w godzinach 10-18, także niedziele niehandlowe i święta. Bilet wstępu kosztuje 19 zł – normalny i 15 zł – ulgowy (ulga dotyczy dzieci oraz młodzieży uczącej się, studentów do 26 roku życia, emerytów, rencistów oraz osób niepełnosprawnych wraz z jednym opiekunem). Dzieci w wieku do 3 lat zwiedzają makietę bezpłatnie.

Kategoria: Zwiedzanie

Zobacz także

Czasem na wspaniałą wycieczkę wystarczy weekend, a nawet jeden dzień (fot. foter.com)

Wakacje, jak je spędzić? W okolicy jest mnóstwo ciekawych miejsc, które możemy odwiedzić mając wolny weekend, a nawet jeden dzień. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Część z nich to miejsca pełne emocjonujących atrakcji, inne pozwolą odpocząć od miejskiego zgiełku. Oto nasz przegląd:

TOP 10 największych atrakcji w twojej okolicy