Film Disneya ocenzurowany

środa 11 marca 2020
  • Film „Naprzód” w Polsce miał premierę 6 marca (fot. mat. Disney/Pixar)
    Film „Naprzód” w Polsce miał premierę 6 marca (fot. mat. Disney/Pixar)
Animacja „Naprzód”, którą można oglądać na ekranach kin została ocenzurowana. Powód? - postać policjantki, która nie tylko jest cyklopką i jednorożką ale i lesbijką. W Polsce dystrybutor wyciął tę kwestię. Na Bliskim Wschodzie animacja została zakazana.

Najnowsza produkcja Disney/Pixar „Naprzód” w Polsce miała premierę 6 marca. To film twórców takich hitów jak „Toy Story” czy „Iniemamocni”. Historia o niezwykłej podróży dwóch braci – elfów, którzy starają się sprowadzić na ziemię drugą połowę ciała ojca (nieudane zaklęcie sprawia, że pojawia się tylko od pasa w dół) zyskała już sympatię wielu widzów na świecie. Niestety w niektórych krajach jeden z wątków nie spodobał się.

Na cenzurowanym

Całe zamieszanie dotyczy sceny z policjantką Spector, która wyznała że ma problemy z córką swojej dziewczyny. W Polsce, podobnie jak w Rosji kwestię wycięto i zastąpiono. W kinach usłyszeć można, że sympatyczna cyklopka ma problemy z pasierbicą. Film został zakazany w Kuwejcie, Omanie, Katarze, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Egipcie czy Libanie.

Kategoria: Wiadomości