Wierszyk i teledysk do piosenki o koronawirusie

wtorek 17 marca 2020
  • Wierszyk z pewnością przyda się najmłodszym (źródło Facebook)
    Wierszyk z pewnością przyda się najmłodszym (źródło Facebook)
  • Dobrym sposobem na naiuczenie się, jak prawidłowo myć ręce, jest obejrzenie teledysku pielęgniarek z Ecuadoru (źródło YouTube)
    Dobrym sposobem na naiuczenie się, jak prawidłowo myć ręce, jest obejrzenie teledysku pielęgniarek z Ecuadoru (źródło YouTube)
W tym trudnym dla nas czasie, trzeba zachować zdrowy rozsądek i poczucie humoru. Dlatego cieszą akcje, jakie obserwujemy w internecie. Jedną z nich przygotowały pielęgniarki - teledysk do piosenki o Koronawirusie, drugą jest wierszyk skierowany do dzieci. Zarówno teledysk, jak i wierszyk mają na celu przedstawić, jak prawidłowo myć ręce.

Koronawirus dotarł już do 100 krajów, zakażonych zostało co najmniej 118 tys. osób, a zmarło ponad 4300. Liczba chorych w Polsce wzrosła do 47. W naszym kraju na razie nie ma przypadków śmiertelnych. WHO podaje, że najskuteczniejszą metodą ochrony przed wirusem jest częste i dokładne mycie rąk. Aby prawidłowy schemat higieny rąk zapadł w pamięć, szczególnie dzieciom, powstało już kilka ciekawych sposobów prezentacji.

Wierszyk wpadający w ucho

Najpierw umyj rączką brzuszki,
potem plecki i paluszki,
potem palce złap na wędkę,
pokręć kciuki śrubokrętem,
i na koniec swe paluszki potrzyj jeszcze o dwa brzuszki.

Piosenka o koronawirusie i teledysk pielęgniarek

Piosenka wpada w ucho, jest rytmiczna, dzięki czemu łatwo o układ choreograficzny. Ten, który zaprezentowały pielęgniarki ze szpitala w Ekwadorze, zasługuje na pokazanie - gdy się przyjrzycie, zobaczycie, że to wskazówki, jak prawidłowo myć ręce, by uchronić się przed tytułowym Koronawirusem.

Kategoria: Wiadomości

Zobacz także

Nie wiesz w co się bawić z dzieckiem? Zobacz nasze propozycje (fot. pixabay)

Z powodu pandemii koronawirusa zamknięto szkoły, przedszkola, żłobki, a także teatry, kina, muzea. Jak spędzić ten czas z dzieckiem? Zobaczcie nasze propozycje kreatywnych zabaw w domu.

W co się bawić - pomysły na wolny czas z dzieckiem