O wielu obliczach miłości

poniedziałek 16 marca 2020
  • „Ja, miłość” to poradnik, przewodnik po okazywaniu miłości (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    „Ja, miłość” to poradnik, przewodnik po okazywaniu miłości (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  •  Autorzy spory nacisk kładą również na miłość do siebie i świata (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Autorzy spory nacisk kładą również na miłość do siebie i świata (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Książka w krótkich i prostych słowach przekazuje wiele ważnych informacji (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka w krótkich i prostych słowach przekazuje wiele ważnych informacji (fot. mat. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Bardzo podoba mi się fakt, że na rynku pojawia się na tak wiele książek mówiących o emocjach i uczuciach. „Ja, miłość” to jedna z książek wpisujących się w ten trend. Dzięki niej przedstawicie dzieciom bogactwo i siłę miłości.

Coraz więcej dorosłych pochyla się na tematyką emocji, samoregulacji, stresu i życia wewnętrznego swoich dzieci. To cudowne, że chcemy wychować pokolenie wyposażone w miękkie kompetencje, empatyczne i świadome. „Ja, miłość” to pozytywna, ciepła i mądra opowieść o najsilniejszym uczuciu na świecie.

Moc współodczuwania

Co zrobić, gdy widzimy, że innym jest źle? Jak zareagować? O tym mówi główna bohaterka książki, która wspiera swoją koleżankę w trudnych chwilach. Można powiedzieć, że „Ja, miłość” to poradnik, przewodnik po okazywaniu miłości. Z niej dowiemy się, że ważna jest obecność, czułość, dodawanie otuchy, ale poza tymi ładnymi formułkami, autorzy przedstawiają też konkretne działania, które potrafią rozgonić mrok i przywrócić słońce.

Miłość do siebie

„Ja, miłość” to nie tylko rady, jak uczucie to okazywać innym. Autorzy spory nacisk kładą również na miłość do siebie i świata. Warto być wdzięcznym za to, co mamy, troszczyć się o siebie, wyrażać, to co jest dla nas ważne. Każdy element świata stworzony jest z tego samego „gwiezdnego pyłu” i razem, dzięki sile miłości, możemy zmieniać świat na lepsze.

Być uważnym

Książka ta, w krótkich i prostych słowach przekazuje wiele ważnych informacji. Zwraca uwagę na to, by być czułym i uważnym zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Na zakończenie autorzy proponują też kilka pozycji jogi oraz medytację, które wyciszą, poprawią samopoczucie i pozwolą oddać prowadzenie sercu.

Kategoria: Recenzje książek