Filmowe podróże z liskiem – rusza cykl domowych spotkań z kinem

czwartek 19 marca 2020
W czasie kwarantanny trzeba się pogodzić z tym, że nie pójdziemy do teatru czy kina. To jednak nie problem, bo kino przyjdzie do nas! Już dziś rusza internetowy cykl pt. „Filmowe podróże z liskiem”.

Silesia Film przygotowała dla swoich najmłodszych widzów filmową niespodziankę, dzięki której będą mogli dowiedzieć się czegoś ciekawego o historii kina i stworzyć samodzielnie film animowany. Przewodnikiem po świecie animacji będzie lisek, który udowodni, że siedzenie w domu nie musi być nudne.

Od prehistorycznych wynalazków po animację poklatkową

Trzy razy w tygodniu na Facebooku Kino Kosmos dla Dzieci oraz w mediach społecznościowych Silesia Film i prowadzonych przez nią kin (Kosmos, Rialto i Światowid) będą pojawiać się krótkie filmiki, w których specjalistki edukacji filmowej Silesia Film wprowadzą dzieci w tajniki tworzenia animacji w domowym zaciszu. Poprzez ćwiczenia i zabawy dzieci dowiedzą się, jak ożywić kartkę papieru, co potrzeba, żeby samodzielnie zrobić film animowany oraz jakie są metody tworzenia efektów specjalnych. Każdy filmik to nowe wyzwanie dla młodych kinomaniaków: od prehistorycznych wynalazków i samodzielnie przygotowanego teatru cieni przez animację poklatkową aż po wspólne zaaranżowaną we własnym pokoju premierę filmową. Pierwszy filmik obejrzycie już dziś (19 marca).

Kartka papieru, prześcieradło i telefon

Wszystkie ćwiczenia i eksperymenty filmowe będzie można wykonać z wykorzystaniem tego, co aktualnie mamy w domu: kartki papieru, nożyczek, kolorowych flamastrów, plasteliny, a nawet prześcieradła. Przyda się też telefon komórkowy i pomoc rodziców czy starszego rodzeństwa. Żeby jeszcze lepiej wczuć się w filmowy klimat, każdemu ćwiczeniu będzie towarzyszyło polecenie pasującego do tematu filmu dostępnego w domenie publicznej do obejrzenia za pośrednictwem internetu. Całość cyklu oparta jest na publikacji Silesia Film pt. „Animowanki”, która po zakończeniu wydarzenia dostępna będzie do pobrania na stronie www.silesiafilm.com.

Kategoria: Warsztaty