Zwiedzaj muzea online

poniedziałek 23 marca 2020
  • Dzięki Google Arts&Culture zwiedzicie topowe muzea z całego świata (fot. mat. pixabay)
    Dzięki Google Arts&Culture zwiedzicie topowe muzea z całego świata (fot. mat. pixabay)
Jak umilić sobie czas spędzany w domu? Razem z dziećmi możecie zwiedzić największe muzea w Polsce i na świecie nie ruszając się z kanapy. To również świetna okazja do zaplanowania przyszłej wycieczki.

Wiele instytucji kultury i sztuki w związku z koronawirusem przygotowało atrakcje bez wychodzenia z domu. Mamy dla Was zestawienie najciekawszych z nich.

Na Śląsku

Na wirtualny spacer możecie wybrać się do Pszczyny. W Muzeum Zamkowym zobaczycie wszystkie piętra, zbrojownię oraz otoczenie zamku. Dalszy spacer można kontynuować w Skansenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Miłośnicy starych maszyn mogą wyruszyć Szlakiem Zabytków Techniki. Na wirtualny spacer zaprasza również Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej.

Lekcja historii

Ofertę edukacyjną i kulturalną do przestrzeni wirtualnej przeniosło również Muzeum Powstania Warszawskiego. To nie tylko zwiedzanie ale również lekcje historii. Na Facebooku Muzeum Powstania Warszawskiego emitowane będą dwa bloki tematyczne: poranny – skierowany do dzieci oraz popołudniowy – do studentów i dorosłych.

Spacer po Wieliczce

Kopalnia Soli „Wieliczka” zabierze Was na spacer 101 metrów pod ziemią. Odkryjecie zapierającą w dech piersiach Kaplicę św. Kingi z solnymi żyrandolami i niezwykłymi płaskorzeźbami. To ewenement na skalę światową. Dzięki aplikacji wejdziecie na solną ambonę (co niemożliwe jest w przypadku zwiedzania na żywo). Wirtualny spacer 360° umożliwia rozglądanie się we wszystkich kierunkach, a nawet przybliżanie szczegółów.

Polskie Pompeje

Osada Biskupin to jedno z największych odkryć archeologicznych w Polsce. Wirtualny spacer po grodzie dostępny jest na stronie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. W ramach akcji #wirtualnemuzeum będą również prowadzone transmisje na żywo, audycje, udostępniane materiały edukacyjne dla najmłodszych.

Londyn, a może Meksyk

Egipskie mumie, rzeźby z ateńskiego Partenonu, kamień z Rosetty możecie zobaczyć na stronie British Museum w Londynie. Ale to nie wszystko. Dzięki Google Arts&Culture zwiedzicie topowe muzea z całego świata m.in. Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu czy też Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku.

Kategoria: Zwiedzanie