Szkoła z TVP - śmiać się czy płakać? [WIDEO]

piątek 3 kwietnia 2020
  • Lekcja matematyki z TVP (fot. mat. YouTube)
    Lekcja matematyki z TVP (fot. mat. YouTube)
„Szkoła z TVP” to świetny pomysł. Jednak jego realizacja woła o pomstę do nieba. „My żyjemy w XXI wieku, a telewizję mamy, jak z lat 60-tych!” – krytykuje program Dorota Zawadzka. „Ta szkoła to porażka" – komentują rodzice.

„Szkoła z TVP” to program realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zdalne lekcje szybko stały się hitem internetu, jednak nie dlatego, że pomagały uczniom, raczej rozbawiały.

Toporne studio, zestresowani nauczyciele

Studio, w jakim program jest realizowany, przypomina te sprzed kilkudziesięciu lat, co zauważyła również Dorota Zawadzka: „My żyjemy w XXI wieku, a telewizję mamy, jak z lat 60-tych. Nie oglądajcie tego. Wyłączcie telewizor. Poszukajcie na YT albo w innym miejscu w sieci pasjonatów, nauczycieli, edukatorów i zostańcie z nimi” - grzmiała na Facebooku. „Nauczyciele, którzy zostali zaproszeni do programu pewnie nigdy nie mieli nic wspólnego z prezentacjami online, nigdy nie występowali w telewizji. Dlaczego akurat ich wzięli do programu? – komentuje jeden z filmów na YT Marta. „Poziom tego programu jest tak niski, że zastanawiam się, gdzie poszły te 2 mld zł, które rząd przyznał niedawno Telewizji Publicznej" – dopytuje na YT Agnieszka. „Śmiać się czy płakać..., trudne do uwierzenia!!!!” – pisze k m.

Merytoryczne błędy

Jednak nie wizualna strona i sposób prezentacji są najgorsze w tym przedsięwzięciu, a elementarne błędy merytoryczne popełniane przez nauczycieli. Z „Lekcji z TVP” dowiemy się m.in., że obwód koła to to samo, co średnia, liczby parzyste to te, które mają parę, plus i minus w działaniach matematycznych daje nam plus , a „ołów występuje na stacjach benzynowych - jest benzyna bezołowiowa”. Z jednej strony dziwi poziom wiedzy nauczycielek, z drugiej podejście realizatorów programu, którzy bez żadnej weryfikacji puszczają materiał.

„Lekcji z TVP” znajdziecie na stronie Telewizji Polskiej.

Kategoria: Wiadomości