Filmowcy opowiedzą dzieciom o kinie

środa 6 maja 2020
  • Pierwszy odcinek "Domowego Studia Filmowego" już 7 maja (fot. mat. organizatora)
    Pierwszy odcinek "Domowego Studia Filmowego" już 7 maja (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Czy mieszkanie może zamienić się w plan filmowy? Jak uczyć się aktorstwa? Tajniki kina najmłodszym przybliżą polscy filmowcy. W programie „Domowe Studio Filmowe” swój udział potwierdzili m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha.

„Domowe Studio Filmowe” to nowy cykl edukacyjny online przygotowany przez Instytucję Filmową Silesia Film, w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w Kinie”. Program skierowany jest do rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 10 lat. Każdy film będzie trwać od 3 do 5 minut i przybliży jeden zawód filmowy.

Podróż do studia filmowego

Przewodnikami w tej wyprawie będą artyści i fachowcy z branży filmowej, którzy w przystępny sposób opowiedzą dzieciom o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Najmłodsi kinomani za każdym razem wcielą się w inną rolę i dowiedzą się, na czym polega praca reżysera filmowego, scenografa czy aktora, ale także artysty dubbingu czy kierownika produkcji filmowej. Nie zabraknie zadań i samodzielnych eksperymentów filmowych (bez konieczności posiadania specjalistycznego sprzętu).

Wyobraźnia i kreatywność

- Zależy nam, aby pokazać, że praca w branży filmowej wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi i technologii, ale przede wszystkim opiera się na uważnej obserwacji tego, co nas otacza, kreatywności i umiejętności opowiadania historii. Chcemy zachęcić najmłodszych do rozwijania tych zdolności i zainspirować do poszukiwania własnych dróg ekspresji. – mówią pomysłodawcy projektu.

Filmy będą pojawiać się co tydzień na Facebooku: Kino Kosmos dla dzieci oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Pierwszy odcinek już 7 maja. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

Kategoria: Warsztaty