Książki na kwarantannie

środa 6 maja 2020
  • Stacja Biblioteka (fot. mat. UM Ruda Śląska)
    Stacja Biblioteka (fot. mat. UM Ruda Śląska)
W ramach kolejnego etapu „odmrażania” zaczynają działać biblioteki. Otwarta jest już Biblioteka w Tychach, a od dziś dostępna będzie m.in. Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej, Wypożyczalnia w Zabrzu. Czytelników obowiązują nowe zasady.

Odwiedzający książnice będą musieli stosować się do ściśle określonych wytycznych. Czytelnie, katalogi kartkowe, dostęp do internetu będą niedostępne. Zmianom uległy również godziny funkcjonowania placówek. Liczba wpuszczanych osób będzie uzależniona od wielkości biblioteki. Odwiedzający będą musieli m.in. dezynfekować dłonie przy wejściu oraz mieć zakryte usta i nos, przestrzegać zalecanych odległości. W Rudzie Śląskiej będzie dostępna jedynie usługa wypożyczania zbiorów, przy czym kary za niezwrócone książki nie będą naliczane do odwołania. W Tychach książki będą kierowane na 7-dniową kwarantannę.

Biblioteki przedłużyły również terminy zwrotów książek wypożyczonych przez zamknięciem (z powodu epidemii). Szczegółowe zasady i terminy otwarć znajdziecie na stronach Waszych bibliotek.

Kategoria: Wiadomości