Kreatywna edukacja z WWF

wtorek 12 maja 2020
  • Scenariusze lekcji, komiksy, eksperymenty, filmiki edukacyjne znajdziecie a stronie WWF (fot. pixabay)
    Scenariusze lekcji, komiksy, eksperymenty, filmiki edukacyjne znajdziecie a stronie WWF (fot. pixabay)
Jak chronić przyrodę, dbać o klimat i zwierzaki? Z materiałami udostępnionymi przez WWF edukacja ekologiczna nie będzie nudna. Własne badania, eksperymenty, gry edukacyjne, komiksy i wiele innych. Zerknijcie.

Na stronie WWF znajdziemy ciekawe materiały edukacyjne. Dzięki nim dzieciaki poznają przyrodę z perspektywy zamieszkujących ją zwierząt oraz nauczą się dbać o środowisko. Materiały mogą wykorzystać zarówno nauczyciele do swoich lekcji, jak również rodzice i dzieci.

Poznawaj, ucz i chroń przyrodę z WWF

Razem z niedźwiedziem polarnym wybierzecie się na topniejące lodowce i poznacie mechanizmy globalnego ocieplenia. Zbadacie zagadki podwodnego życia w Bałtyku i zagracie w grę z echolokacją. Wasz dom może zamienić się w prawdziwe laboratorium, przekonacie się m.in. jak powstają kwaśne deszcze. Dzieciakom spodobają się również komiksy, które ukażą jakie oblicza przybiera i mogłoby przybierać nasze sąsiedztwo z dzikimi gatunkami zwierząt.

Scenariusze lekcji, komiksy, eksperymenty, filmiki edukacyjne znajdziecie a stronie WWF. Dostępne są również podcasty o świecie zwierząt i przyrody.

Kategoria: Warsztaty