Dodatkowe dni wolne od nauki w czerwcu 2020

piątek 15 maja 2020
  • Do wakacji już blisko, z dodatkowymi dniami wolnymi w czerwcu - jeszcze bliżej (fot. pexels)
    Do wakacji już blisko, z dodatkowymi dniami wolnymi w czerwcu - jeszcze bliżej (fot. pexels)
Na konferencji 13 maja minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił, że powrót do szkół dzieci klas 1-3 nastąpi 25 maja. Dzień później wiceminister edukacji Maciej Kopeć stwierdził, że powrót do szkół klas starszych, w tym roku szkolnym nie będzie możliwy. Na szczęście w czerwcu czekają nas 2 długie weekendy.

Dni wolne od szkoły w czerwcu to okazja, by poczuć wakacyjny klimat w trakcie roku szkolnego. Dla wielu rodzin taki odpoczynek jest bardzo potrzebny – zdalna nauka to ogrom obowiązków dla rodziców, dzieci, a i nauczyciele obarczeni nowymi obowiązkami, w tym obowiązkiem regularnego wysyłania raportów o wynikach nauczania do MEN, również nie narzekają na nudę.  

Aż 2 długie weekendy

Z powodu pandemii koronawirusa część pisemna egzaminu maturalnego odbędzie się 8, 9 i 10 czerwca. Wtedy też dyrektorzy szkół będą mogli skorzystać z prawa do przydzielenia dni wolnych. - Znowelizowaliśmy rozporządzenie, które wyraźnie mówi, że dyrektorzy szkół mają prawo wyznaczenia dni wolnych, jest to ok. 10 dni w trakcie roku szkolnego. Te dni często dotyczyły też dni przeprowadzenia egzaminu. Ponieważ termin egzaminu jest inny, niż pierwotnie zaplanowaliśmy, umożliwiliśmy dyrektorom danie wolnego w trakcie egzaminów – mówił Dariusz Piontkowski. Przypomnijmy, że 11 czerwca przypada Boże Ciało, zatem możliwe, że będziemy cieszyć się wolnym od 6 do 11 czerwca lub nawet do 14 czerwca (zwykle dzień po Bożym Ciele – piątek, był dniem wolnym od szkoły).  Drugim przełożonym egzaminem jest egzamin ósmoklasisty, który odbędzie się 16, 17 i 18 czerwca. Uczniowie młodszych klas będą mieć wtedy wolne i do nauki wrócą dopiero w poniedziałek 22 czerwca.

Kategoria: Wiadomości