Na Dzień Dziecka darmowa podróż z PKP Intercity

poniedziałek 25 maja 2020
  • Z okazji Dnia Dziecka - dzieci nie będą płacić za bilety, ich opiekunowie mogą liczyć na rabat (fot. pixabay)
    Z okazji Dnia Dziecka - dzieci nie będą płacić za bilety, ich opiekunowie mogą liczyć na rabat (fot. pixabay)
Mali podróżnicy z okazji swojego święta będą mogli za darmo wyruszyć w podróż pociągiem. Ich opiekunowie również mogą liczyć na atrakcyjny rabat. Kto skorzysta z promocji i na jakich zasadach? Zerknijcie.

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało niespodziankę dla najmłodszych. 1 czerwca dzieci i młodzież będą mogli podróżować za darmo. Bilety promocyjne są już dostępne.

Zasady promocji

Bezpłatna podróż będzie możliwa w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Darmowy bilet otrzymają dzieci w wieku 4 - 16 lat. Warto pamiętać, że dzieci poniżej 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Bilety promocyjne można pobrać w kasie lub u konduktora. Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Ze względu na zasady bezpieczeństwa, bilety promocyjne będą wystawiane wyłącznie ze wskazaniem miejsca do siedzenia.

Rodzina podróżuje taniej

Podróżowanie 1 czerwca będzie również korzystne cenowo dla rodziców. Dzięki ofercie PKP Intercity opiekunowie dzieci mogą liczyć na bilety tańsze o 30 proc. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.

Bezpieczna podróż

PKP Intercity, aby zapewnić bezpieczne przejazdy umożliwia obecnie zakup biletów na 50 proc. miejsc siedzących. Dzięki czemu podróżni zajmują najwyżej co drugie miejsce. W sytuacjach, gdy zainteresowanie biletami jest duże dodawane są dodatkowe wagony. Ponadto w ostatnich tygodniach zwiększono częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia składów.

Informację o promocji „Dzień Dziecka z PKP Intercity” oraz jej dokładne warunki znajdziecie tutaj.

 

Kategoria: Wiadomości