Rusza rozrywka i kultura

czwartek 28 maja 2020
  • 6 czerwca otwarte zostaną m.in. sale zabaw (fot. pixabay)
    6 czerwca otwarte zostaną m.in. sale zabaw (fot. pixabay)
Z powodu pandemii placówki rozrywkowe i kulturalne są zamknięte od połowy marca. Zgodnie z zapowiedziami rządu od 6 czerwca będzie można iść do kina, teatru czy też skorzystać z sali zabaw. Na jakich zasadach? Zerknijcie.

Rząd ogłosił 4. etap powrotu do normalności. Od 6 czerwca zostaną otwarte m.in. kina, teatry, filharmonie, obiekty sportowo-rekreacyjne, baseny, siłownie, sale zabawa. Od 30 maja w restauracjach, kawiarniach nie będzie obowiązywał już limit osób. Od soboty zniesiony zostanie również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej (z zachowaniem bezpiecznego dystansu).

Wizyta w kinie lub teatrze

Będzie odbywać się pod dwoma warunkami. Widownia powinna być zapełniona do 50 procent, tak by kontakt pomiędzy ludźmi był rozluźniony. Obowiązkowe będą również maseczki. Minister kultury - Piotr Gliński poinformował, że otwarcie tych instytucji nie jest obowiązkiem, ale możliwością dla właścicieli. „Oni mogą podejmować decyzje o tym, żeby te kina czy teatry ruszyły. Jest bardzo różna opinia na ten temat. Jedni chcą jak najszybciej się otwierać, inni potrzebują czasu” - podkreśla. Ponadto będą mogły się odbywać koncerty plenerowe z udziałem maksymalnie 150 osób.

 

Kategoria: Wiadomości