Poznaj tajemnicze głosy kina

piątek 29 maja 2020
Patronat silesiadzieci.pl
W kolejnym odcinku „Domowego Studia Filmowego” będziecie mogli zobaczyć, jak powstają głosy, które słyszymy m.in. w ulubionych kreskówkach. Świat dubbingu przybliży aktor Grzegorz Przybył.

Nie zawsze doceniamy pracę niewidzialnych na co dzień artystów z branży filmowej. Czasami nawet zapominamy o ich wkładzie w proces powstania filmu. Przykładem może być artysta dubbingu, który dzięki swoim aktorskim umiejętnościom sprawia, że bohaterowie stają się rozpoznawalni już po samym sposobie mówienia. Tajniki tego zawodu najmłodszym przybliży Grzegorz Przybył, związany z Teatrem Śląskim w Katowicach, który m.in. użycza swojego głosu przeróżnym postaciom w polskich wersjach filmów fabularnych czy serialach animowanych.

Cykl dla rodzin z dziećmi

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. Swój udział w nagraniach potwierdzili czołowi polscy filmowcy, m.in. Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Najnowszy odcinek filmu będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

Kategoria: Warsztaty