Zagraj w kino - filmowy prezent na Dzień Dziecka

piątek 29 maja 2020
  • Już 1 czerwca na stronie Silesii Film będzie dostępna gra "Zawody filmowe" (fot. mat. organizatora)
    Już 1 czerwca na stronie Silesii Film będzie dostępna gra "Zawody filmowe" (fot. mat. organizatora)
Co roku na Dzień Dziecka Silesia Film przygotowywała dla najmłodszych specjalne wydarzenia w kinach. W tym roku, z powodu pandemii, takich spotkań nie będzie, ale nie zabraknie innego rodzaju atrakcji - 1 czerwca udostępniona zostanie gra „MEMO. Zawody filmowe”.

„MEMO. Zawody filmowe” to gra dla całej rodziny. Razem ze znanym z „Filmowych podróży z liskiem” i „Domowego Studia Filmowego” rudym liskiem i jego nową koleżanką lisicą, Silesia Film zaprasza do fascynującego świata produkcji filmowej, w którym futrzani przyjaciele wcielają się w przedstawicieli różnych zawodów filmowych.

Tyczkarz, kostiumograf i klapser

Grając w „MEMO. Zawody filmowe” dowiecie się, czym zajmuje się kostiumograf, kim jest tyczkarz i za co odpowiada klapser. Gra będzie trochę nietypowa: obrazki w parach nie są identyczne. Jeden obrazek z pary przedstawia zawód filmowy, a drugi – rzecz, która nam się z tym zawodem kojarzy. Dodatkowo jest pięć par obrazków, na których znajdziecie kina Silesii Film, czyli: Kinoteatr Rialto, Kino Kosmos, Światowid, Janosik i Bałtyk.

To dziecinnie proste

Plik z kartami do gry można będzie pobrać ze strony Instytucji Filmowej Silesia Film już 1 czerwca. Wystarczy go wydrukować, wyciąć karty i można zabierać się do zabawy. Do pliku z kartami dołączona będzie również instrukcja. Warto mieć ją cały czas przy sobie: dowiecie się z niej nie tylko tego, jakie są zasady gry, ale znajdziecie tam również opisy i ciekawostki związane z zawodami filmowymi, które pojawiają się w grze.

Domowe Studio Filmowe i podróże z liskiem

„MEMO. Zawody filmowe” to kolejna propozycja skierowana do najmłodszych miłośników kina przygotowana przez Silesię Film w okresie zamknięcia kin. Wcześniej powstał edukacyjny cykl „Filmowych podróży z liskiem”, a od 7 maja w każdy czwartek na koncie YouTube Instytucji Filmowej Silesia Film oraz na FB Kina Kosmos dla dzieci pojawiają się filmy z serii „Domowe Studio Filmowe”, w których przedstawiciele zawodów filmowych opowiadają dzieciom o tajnikach swojej pracy.