Odwiedź Skansen Maszyn Parowych

poniedziałek 1 czerwca 2020
  • Skansen Maszym Parowych mieści się tuż przy Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (fot. mat. organizatora)
    Skansen Maszym Parowych mieści się tuż przy Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (fot. mat. organizatora)
Czekają na Was niezwykłe wynalazki techniki, stare parowozy i ciekawa lekcja historii. Maluchom z pewnością spodoba się przejażdżka minikolejką. Teren jest rozległy, dzięki czemu można swobodnie spacerować.

Po 2,5 miesięcznej przerwie Skansen Maszyn Parowych w Tarnowskich Górach otwiera się dla zwiedzających.

Piknik wśród zabytkowych parowozów

Skansen to rozległy teren wielkości 1 hektara. Znajdziemy tu stare parowozy, maszyny parowe i wiele innych ciekawych zabytków techniki. Zwiedzanie może odbywać się z przewodnikiem lub w formie samodzielnej wycieczki z audio i fotoprzewodnikiem (własny smartfon lub tablet). Wystarczy przy bramie głównej (obok budynku Kopalni Srebra) zeskanować kod qr i uruchomić zwiedzanie na platformie #googlePOLY. Teren jest duży, bez problemu można zabrać ze sobą koc i odpocząć na świeżym powietrzu. Jest również możliwość przekąszenia małego co nieco.

Bezpłatna przejażdżka kolejką

Po przerwie Skansen wprowadził tzw. „peronówkę” - symboliczną opłatę w wysokości 6 zł. Opłata to forma cegiełki, która pozwoli Skansenowi złapać drugi oddech. W ramach wejściówki możecie skorzystać bezpłatnie z przejażdżki małą kolejką. Ta atrakcja wzbudzi radość szczególnie wśród najmłodszych.

Skansen Maszyn Parowych mieści się przy ul. Szczęść Boże 81 w Tarnowskich Górach, tuż obok Kopalni Srebra. Zwiedzanie możliwe jest w godz. 10-16.

Kategoria: Zwiedzanie