Wakacyjne 1000 plus zagrożone

wtorek 2 czerwca 2020
  • Kwotę 1000 zł w 90 proc. ma pokryć państwo, a pozostałe 10 proc. pracodawca (fot. pixabay)
    Kwotę 1000 zł w 90 proc. ma pokryć państwo, a pozostałe 10 proc. pracodawca (fot. pixabay)
Wakacje coraz bliżej, a w dalszym ciągu nie ma opublikowanego projektu ustawy dotyczącej tzw. bonu turystycznego. Wiele osób zaplanowało wydatki wakacyjne, wliczając dodatkowe 1000 zł od państwa. Czy jest szansa na ten dodatek? Rzecznik rządu ma wątpliwości.

Wakacyjny bon ma wspierać polską branżę turystyczną. Kwotę 1000 zł w 90 proc. ma pokryć państwo, a pozostałe 10 proc. pracodawca. Otrzymają go osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające mniej niż 5200 zł brutto miesięcznie. Bon miałby mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Więcej o wakacyjnym 1000 plus przeczytacie w naszym artykule.

Czy Polacy dostaną bon?

Pojawiły się głosy krytykujące projekt. Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Radia Plus podkreślił, iż „pomoc mogłaby trafiać do podmiotów, które ucierpiały mniej lub bardziej. Na naszym biurku są teraz propozycje, które miałyby być bardziej celowanymi propozycjami dla różnych firm i branż, które najbardziej ucierpiały. Taka pomoc może być bardziej efektywna”. Czy przekreśla to szansę na wakacyjny bon? Piotr Müller na razie nie chciał rozstrzygać tej kwestii.

Kategoria: Wiadomości