Zobacz z bliska kolor oczu i pyska

wtorek 2 czerwca 2020
  • Książka „Zobacz z bliska kolor oczu i pyska” to małe dzieło sztuki wydawniczej (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Książka „Zobacz z bliska kolor oczu i pyska” to małe dzieło sztuki wydawniczej (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Znajdziemy w niej również pochwałę różnorodności, którą warto przybliżać dzieciom (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Znajdziemy w niej również pochwałę różnorodności, którą warto przybliżać dzieciom (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
  • Przy każdej fotografii znajduje się krótki opis prezentowanego gatunku (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
    Przy każdej fotografii znajduje się krótki opis prezentowanego gatunku (fot. Ewelina Zielińska/SilesiaDzieci.pl)
Bogactwo świata zwierząt pasjonuje od najmłodszych lat, a w każdej rodzinnej biblioteczce znajdzie się niejeden tytuł poświęcony temu tematowi. Jednak nawet jeśli Wasze półki uginają się od tego typu wydawnictw, to gwarantuję Wam, że książki takiej jak ta, jeszcze nie widzieliście.

„Zobacz z bliska kolor oczu i pyska” to kolejna, po recenzowanej u nas „Znajdź nas”, propozycja wydawnictwa Jacobsony. Tak jak poprzednia książka, ta również wyróżnia się wszechobecną bielą, przemyślanym układem i nietypowym formatem.

Album pełen zdjęć

Niewielki kwadratowy format wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Książka jest poręczna, a całostronicowe zdjęcia wystarczająco duże i czytelne. No, właśnie - zdjęcia! Nie ilustracje, nie autorskie pomysły na przedstawienie zwierzęcego bohatera, lecz ich zdjęcia są sednem tej książki. Każda rozkładówka to portret zwierzaka. Groźne spojrzenie bielika, uśmiechnięty lis i poważny koala spoglądają na swoich czytelników pokazując im, jacy są naprawdę.

Kolor oczu i pyska

Dzięki temu, że zdjęcia pokazują jedynie głowę zwierzęcia, stają się one niebywałą okazją, by spojrzeć zwierzakom prosto w oczy. Muszę przyznać, że każda z fotografii jest świetnym zdjęciem, prawdziwym fotograficznym portretem. Tekst książki, którego jest niewiele, podpowiada nam, byśmy zwrócili uwagę na bogactwo kolorów, kształtów i faktur. Każde zdjęcie jest też podpisane nazwą gatunku, który przedstawia.

Każdy jest inny

Bardzo spodobał nam się tekst umieszczony na zakończenie tej nietypowej książki. „… gdyby wszyscy wyglądali tak samo, świat nie byłby taki piękny”. Mamy więc tu nie tylko małe dzieło sztuki wydawniczej, ale też pochwałę różnorodności, którą warto przybliżać dzieciom na każdym kroku.

Kategoria: Recenzje książek