Nie przegap 300 plus

czwartek 4 czerwca 2020
  • Złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w lipcu lub sierpniu, gwarantuje wypłatę do 30 września (fot. pexels)
    Złożenie wniosku o wyprawkę szkolną w lipcu lub sierpniu, gwarantuje wypłatę do 30 września (fot. pexels)
Program Dobry Start powraca. Co trzeba zrobić, aby otrzymać 300 zł na szkolną wyprawkę? Podpowiadamy, gdzie złożyć wniosek, jak go wypełnić i kiedy najwcześniej otrzymacie pieniądze.

Program Dobry Start to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Pieniądze otrzyma każdy, bez względu na dochód. Według zapewnień Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej świadczenie będzie wypłacane również w tym roku.

Od kiedy składać wniosek?

Wnioski o 300 plus będą przyjmowane od 1 lipca online na stronie lub przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można je składać tradycyjnie (w formie papierowej w jednostce wyznaczonej przez gminę). Na jego złożenie mamy czas do 30 listopada. Może to zrobić jedno z rodziców, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka.

Dla kogo 300 zł?

Świadczenie przysługuje na dzieci uczące się w szkole do 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne otrzymują je do 24. roku życia. Dobry start nie przysługuje przedszkolakom oraz tzw. zerówce (w przedszkolu lub w szkole). Pomoc nie obejmuje również studentów.

Kiedy otrzymamy pieniądze?

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu, gwarantuje wypłatę do 30 września. Jeżeli dokument złożymy w kolejnych miesiącach (wrzesień, październik lub listopad), to wsparcie otrzymamy do 2 miesięcy.

Kategoria: Wiadomości