Wakacyjne 500 plus dla każdego dziecka?!

poniedziałek 8 czerwca 2020
W weekend prezydent Andrzej Duda przedstawił nowe rozwiązanie na tzw. bon turystyczny. Zamiast 1000 zł dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, pieniądze trafią do rodzin z dziećmi. Kwota bonu ma wynieść 500 zł na każde dziecko.

To nowa wyborcza propozycja prezydenta Andrzeja Dudy, którą przedstawił podczas spotkania z wyborcami w Stalowej Woli. Wakacyjny bon w wysokości 500 zł ma być przyznawany na każde dziecko. Będzie go można wykorzystać podczas wyjazdów, kolonii, wczasów, na zajęcia sportowe itp. Dzięki niemu branża turystyczna uzyska również wsparcie. Prezydent zapewnił, że program jest już prawie gotowy i ma nadzieję, że uda się go uruchomić już w te wakacje.

Zasady bonu 500 plus na wakacje

Jak donosi portal money.pl bon nie będzie miał formy karty przedpłaconej, jak miało to być w przypadku 1000 plus, a formę elektronicznego kuponu. Z kodu będzie można korzystać w miejscach, które przystąpią do programu i zostaną umieszczone w specjalnej bazie. Wnioski będą składać rodzice, podobnie jak do tej pory wnioski o 500 plus. Bon będzie ważny do końca 2021 roku.

Kategoria: Wiadomości