Będzie więcej miejsc w żłobkach

wtorek 9 czerwca 2020
To miasto wspiera młodych rodziców, zapewniając coraz większą liczbę miejsc w oddziałach miejskiego żłobka. Od stycznia przyszłego roku opiekę znajdzie blisko 60 dzieci w nowej placówce. Nowa inwestycja będzie kosztować 2,1 mln zł.

W Sosnowcu podpisano umowę na projekt i wykonanie nowego oddziału Żłobka Miejskiego w Maczkach. Żłobek powstanie w budynku Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Skwerowej 21.

Miejsce dla 60 dzieciaków

Tyle miejsc ma zapewnić nowy oddział, który zostanie wybudowany nad segmentem przedszkola. Znajdą się tam trzy sale, kuchnia, zaplecze sanitarne i socjalne dla pracowników. Nie zabraknie pomieszczenia, w którym będzie można zostawić wózek. Powstanie też szatnia, winda osobowa i kuchenna, a także taras. Zmodernizowany zostanie plac zabaw, by mogły z niego korzystać maluchy. Powstaną trzy grupy: dla dzieci od 20 tygodnia do 1,5 roku życia i dwie grupy od 1,6 do 3 lat.

Inwestycja za 2,1 mln zł

Udało nam się pozyskać 1,5 mln zł wsparcia z programu „MALUCH+ ”2020 – mówi Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej. Inwestycja, za którą jest odpowiedzialna firma Agea Star z Sosnowca będzie kosztowała 2,1 mln zł. Żłobek ma rozpocząć działalność od stycznia 2021 roku. Obecnie Sosnowiec dysponuje 478 miejscami w siedmiu oddziałach Żłobka Miejskiego oraz dwóch Klubach Dziecięcych. Po otwarciu żłobka w Maczkach liczba ta wzrośnie do 538. W placówkach niepublicznych są kolejne 624 miejsca. Miasto wspiera również pobyt dzieci w żłobkach niepublicznych na terenie Sosnowca dopłacając 500 zł do pobytu 600 dzieci.

Kategoria: Wiadomości