Baseny otwarte

środa 10 czerwca 2020
  • Nowo otwarty basen Brynów (fot. mat. UM Katowice)
    Nowo otwarty basen Brynów (fot. mat. UM Katowice)
  • Nowo otwarty basen Brynów (fot. mat. Wodociągi Katowice)
    Nowo otwarty basen Brynów (fot. mat. Wodociągi Katowice)
Po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa miejskie baseny i aquaparki zaczynają się otwierać. W Katowicach już dziś (10 czerwca) otwarcie nowej pływalni Brynów, a za tydzień Burowiec.

W Katowicach 10 czerwca zostanie otwarty nowy basen Brynów. Mieszkańcy będą mogli popływać już od godz. 14. Dla pierwszych gości, w losowych szafkach, przygotowane zostały katowickie niespodzianki. To pierwszy z trzech nowych basenów, jakie pojawią się w mieście. Pływalnie są alternatywą dla planowanego przed laty aquaparku w Katowicach, z którego zrezygnowano. Powodem były wysokie koszty, ale również dostępność dla mieszkańców.

Wodne atrakcje

Nowa miejska pływalnia ma m.in. 6 torowy basen sportowy, brodzik do nauki pływania, masaże wodne, gejzery, jacuzzi, zjeżdżalnie o długości 80 m., sauny, siłownię czy też salę fitness. Drugi niemal identyczny basen Burowiec zostanie otwarty za tydzień. Budowa trzeciego w Parku Zadole w Ligocie została wstrzymana. Aktualnie trwa przetarg na dokończenie budowy.

Basen Brynów znajduje się przy ul. Kościuszki, a basen Burowiec przy ul. Konnej w Katowicach. Ceny biletów dla mieszkańców Katowic za godzinę to: 8 zł – bilet normalny, 4 zł – bilet ulgowy. Osoby spoza miasta zapłacą dwa razy więcej.

 

Kategoria: Aktywna rekreacja