Poznaj pracę kostiumografa

czwartek 18 czerwca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
Widzieliście filmy o Harrym Potterze? Jeżeli tak, to pamiętacie, jak wygląda główny bohater. To zasługa pracy kostiumografa. O tym, jak stworzyć niepowtarzalny styl postaci dowiecie się w najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego”.

Czytając książkę wyobrażamy sobie, jak wyglądają jej bohaterowie. Tworząc własny obraz postaci stajemy się trochę „kostiumografami”. A jak wygląda prawdziwa praca kreatora postaci? O tym w siódmym odcinku „Domowego Studia Filmowego” opowie Emilia Dadoń - kostiumografka filmowa, serialowa i teatralna. Zdradzi, jak pracuje, jak przygotowuje swoje pomysły oraz czym są „moodboardy”.

Cykl dla rodzin z dziećmi

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński oraz Joanna Macha. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Najnowszy odcinek filmu będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

 

Kategoria: Warsztaty