Bajka Pana Kleksa powraca

piątek 19 czerwca 2020
 • fot. mat. Bajki Pana Kleksa
  fot. mat. Bajki Pana Kleksa
 • fot. mat. Bajki Pana Kleksa
  fot. mat. Bajki Pana Kleksa
 • fot. mat. Bajki Pana Kleksa
  fot. mat. Bajki Pana Kleksa
 • fot. mat. Bajki Pana Kleksa
  fot. mat. Bajki Pana Kleksa
Po 100 dniach przerwy interaktywna Bajka Pana Kleksa w Katowicach wraca do normalnego funkcjonowania. 21 czerwca podczas otwarcia znajdziecie wiele atrakcji, jak spotkanie z profesorem Kleksem, doktorem Paj-Chi-Wo i Wielkim Elektronikiem.

Bajka Pana Kleksa to wyjątkowe miejsce na śląskiej mapie atrakcji dla dzieci. Po przerwie spowodowanej pandemią, 21 czerwca (niedziela) wrota Bajki ponownie zostaną otwarte. Rodzice z dziećmi będą mogli spędzić kreatywnie czas w przestrzeni pełnej kolorów, twórczych eksperymentów i zabawy. Tego dnia spotkają legendarnego profesora Kleksa oraz naukowców: doktora Paj-Chi-Wo i Wielkiego Elektronika, którzy zapewnią solidną dawkę rozrywki połączonej z nauką.

Bezpieczeństwo i komfort zwiedzania

W trosce o zdrowie i komfort odwiedzających, Bajka wykonała wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. - Wprowadziliśmy specjalne lampy UV-C, które służą do dezynfekcji dużych powierzchni, zrezygnowaliśmy z klimatyzacji, zmniejszyliśmy liczbę odwiedzających o 50 proc. i usunęliśmy wszystkie przedmioty, których nie da się zdezynfekować. Codzienne o godz. 14 będą przerwy w funkcjonowaniu Bajki, aby jeszcze bardziej zadbać o czystość, co zmaksymalizuje bezpieczeństwo odwiedzających. Nie wpłynie to jednak na komfort i dużą dawkę pozytywnych emocji – mówi Grzegorz Pietraszewski, współwłaściciel Bajki Pana Kleksa w Katowicach.

Nowi bohaterowie i wakacyjne półkolonie

W przestrzeni Bajki na stałe pojawią się również nowi bohaterowie, których do tej pory odwiedzający nie mieli okazji spotkać. Będzie to śląski Bebok oraz Królowa Aba. Dodatkowo twórcy Bajki przygotowali specjalną ofertę wakacyjną – półkolonie z Panem Kleksem, które rozpoczną się już 13 lipca. Podczas 5-dniowych turnusów dzieciaki będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę z pełnym wyżywieniem i kreatywnymi atrakcjami, jak warsztaty teatralne, biologiczne, chemiczne, astronomiczne, podchody na terenie byłej Fabryki Porcelany oraz zabawy na świeżym powietrzu.

Bajkę Pana Kleksa znajdziecie w byłej Fabryce Porcelany w Katowicach (ul. Porcelanowa 23). Bilety do kupienia wyłącznie online. Już niebawem dostępne będą karty sezonowe, dające rodzicom z dziećmi możliwość nieograniczonej liczby wejść i korzystania ze wszystkich atrakcji Bajki.

Kategoria: Aktywna rekreacja