Bon 500 i 1000 plus na wakacje i ferie

poniedziałek 22 czerwca 2020
Ministerstwo rozwoju ujawniło kolejne szczegóły dotyczące bonu turystycznego. Ma to być 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko niepełnosprawne. Pieniądze będzie można wykorzystać do marca 2022 roku.

Bon kierowany jest do wszystkich rodzin z dziećmi, niezależnie od tego, jakie mają zarobki, tak jak w przypadku programu 500 plus. Ma to być wsparcie dla rodzin i branży turystycznej, która ucierpiała z powodu pandemii COVID-19.

Bon będzie obowiązywał tylko w Polsce

500 zł przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia, zaś dwukrotność tej kwoty otrzymają dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Ze świadczenia będzie można skorzystać aż do marca 2022 roku. Bonem opłacimy np.: pobyt dziecka w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym, jednak tylko w naszym kraju.

Jak złożyć wniosek

Bon będzie miał formę elektroniczną. Aby go otrzymać będzie trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). System pozwala na łatwą rejestrację m.in. za pomocą Profilu Zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz niektórych systemów bankowości internetowej. Gdy system potwierdzi poprawność naszych danych – wygenerowany zostanie elektroniczny kupon, który będziemy musieli okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Ważne

Program bonu turystycznego 500 plus będzie dostępny dopiero wtedy, kiedy ustawa w tej sprawie zostanie uchwalona przez Sejm i Senat oraz podpisana przez prezydenta RP, co w sytuacji zbliżających się wyborów powinno nastąpić dość szybko. Więcej informacji w tej sprawie znajdziecie na stronie rządowej.

Kategoria: Wiadomości