Podcasty filmowe dla dzieci i dorosłych

wtorek 23 czerwca 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Patronat silesiadzieci.pl
Kino do posłuchania? Tak, to możliwe z nowym projektem #silesiafilmmovi. Dwa cykle podcastów: „Dzieci czują kino” i „Kino ma głos” będzie można posłuchać na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i Youtube.

Silesia Film startuje ze swoim najnowszym projektem #silesiafilmmovi. Będą to podcasty dla najmłodszych fanów kina, jak również dla tych nieco starszych.

Arteterapia i filmowa przygoda

Podcasty „Dzieci czują kino” pobudzą wyobraźnię i pozwolą najmłodszym lepiej zrozumieć kino. Siedem odcinków to różne emocje opisane za pomocą autorskich aranżacji muzycznych, przykładów filmowych oraz ćwiczeń muzyczno-ruchowych, które przygotują artystki Asi Mina oraz Miłka Majczyno. Dzięki nowatorskiej formie, podcast będzie świetnym narzędziem arteterapeutycznym, który otwiera i uwrażliwia na otaczający świat i pozwala lepiej zrozumieć emocje, jednocześnie zachęcając do własnej ekspresji i kreatywności. Każdy odcinek trwa około 10 minut i dotyczy innej emocji: miłości, smutku, gniewu, nieśmiałości, wdzięczności, wzruszenia. Muzyczno- filmowa przygoda dedykowana jest dzieciom w wieku 5-8 lat.

Rozmowy o filmie

Skierowany do dorosłych podcast „Kino ma głos” to z kolei inspirowana legendarną rozmową François Truffauta i Alfreda Hitchcocka eksperymentalna formuła spotkania dwóch osobowości, w której twórcy znani do tej pory ze swoich filmów, książek czy ról filmowych mówią własnym głosem. Każdy odcinek to blisko godzinna rozmowa. Będzie można usłyszeć 14 artystów i twórców współczesnego kina m.in. reżyserów: Agnieszkę Smoczyńską, Tomasza Wasilewskiego, Jagodę, pisarkę Magdalenę Grzebałkowską czy aktorkę Justynę Wasilewską. Autorem muzyki do podcastu jest Daniel Spaleniak, młody polski artysta, którego utwory znalazły się w największych serialowych produkcjach ostatnich lat, jak „Elementary”, „Ozark”, czy „The Path”.

Premiera podcastu „Dzieci czują kino” odbędzie się 26 czerwca, a „Kino ma głos” 3 lipca. Podcasty będą pojawiać się co dwa tygodnie na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

 

Kategoria: Warsztaty