Wycieczka śladem filmowych rekwizytów

niedziela 28 czerwca 2020
  • W najnowszym odcinku dzieci odwiedzą rekwizytornię (fot. mat. organizatora)
    W najnowszym odcinku dzieci odwiedzą rekwizytornię (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kto kolekcjonuje kanapy, lampy, portfele i gdzie mieszka dziadek do orzechów z filmu „Serce, serduszko”? Tego wszystkiego dowiecie się podczas wycieczki z Domowym Studiem Filmowym. Waszym przewodnikiem będzie Joanna Macha – scenografka filmowa.

W najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego” dzieci odwiedzą tajemnicze i fascynujące miejsce: rekwizytornię. Mieszkanie przedmiotów grających w filmach pokaże Joanna Macha, scenografka i dekoratorka filmowych wnętrz, która pracowała m.in. przy takich produkcjach jak „Pokot” Agnieszki Holland, „Eter”, „Serce na dłoni”, „Obce ciało” Krzysztofa Zanussiego, „Ile waży koń trojański” Juliusza Machulskiego, „Wenecja” i „Serce, serduszko” Jana Jakuba Kolskiego, „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego czy „Córki dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej.

Cykl dla młodych kinomanów

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński . Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Ósmy odcinek „Domowego Studia Filmowego” będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

Kategoria: Warsztaty