Wakacje z Panem Kleksem

środa 26 sierpnia 2020
  • Przez całe wakacje na dzieci będą czekać ciekawe warsztaty (fot. mat. Bajka Pana Kleksa)
    Przez całe wakacje na dzieci będą czekać ciekawe warsztaty (fot. mat. Bajka Pana Kleksa)
  • Bajka Pana Kleksa to kreatywna przestrzeń, pełna zabawy (fot. mat. Bajka Pana Kleksa)
    Bajka Pana Kleksa to kreatywna przestrzeń, pełna zabawy (fot. mat. Bajka Pana Kleksa)
  • Wakacyjną nowością jest bilet Open (fot. mat. Bajka Pana Kleksa)
    Wakacyjną nowością jest bilet Open (fot. mat. Bajka Pana Kleksa)
Warsztaty naukowe z Doktorem Paj-Chi-Wo i Wielkim Elektronikiem, sensoryczne dla maluszków, spotkanie z profesorem Ambrożym – te i wiele innych atrakcji znajdziecie w kolorowej Bajce Pana Kleksa. Wszystko dostępne w cenie jednego, tańszego biletu.

W ramach „Wakacji z Panem Kleksem” dostępna jest nowość - bilet Open. Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10-20 obowiązuje jeden, tańszy bilet, bez limitu czasu. Wejściówka obejmuje wszystkie atrakcje w ciągu dnia, a jest w czym wybierać.

Nowości dla małych i dużych

Pojawiły się nowe atrakcje, jak Strefa Malucha, w której najmłodsi poznają świat zapachów, smaków i dźwięków. Warsztaty manualne i sensoryczne będą świetną okazją do stworzenia naszyjnika z makaronu, portretu zwierzaka z makulatury czy też zabawy z kolorowymi kleksami. Nowością jest również Strefa Odkrywcy, gdzie bohaterowie Pana Kleksa, Doktor Paj-Chi-Wo i Wielki Elektronik odkryją przed dziećmi sekrety świata nauki. Sprawdzą m.in.: jak izoluje się DNA pomidora, stworzą własne kratery na księżycu czy wykonają chemiczne eksperymenty z użyciem produktów dostępnych w każdej kuchni.

Pan Kleks przewodnikiem

Nikt nie zna Bajki lepiej, niż sam Pan Kleks. Z tak doskonałym przewodnikiem dzieci poznają każdy zakamarek tego miejsca i odwiedzą znane z lektur krainy, takie jak Bajdocja, Psi Raj czy Złomowisko Robotów. Po wycieczce nie zabraknie konkursu z nagrodami. Chwilę relaksu po szaleństwach w Bajce najmłodsi znajdą podczas wspólnego czytania bajek Jana Brzechwy.

Jeden bilet na wszystkie atrakcje

Wykupując bilet Open możemy skorzystać ze wszystkich atrakcji np. wziąć udział w warsztatach o godz.12, pójść na zwiedzanie z Panem Kleksem o godz.13, a o godzinie 16 odpocząć na wspólnym czytaniu bajek. Bilety do Bajki w cenie 39 zł – normalny, 34 zł – ulgowy i 129 zł - rodzinny (2+2) można zakupić online, jak i w kasie w momencie wizyty. Więcej informacji o „Wakacjach z Panem Kleksem” znajdziecie tutaj

Wytwórnia Kultury Nauki i Zabawy Bajka Pana Kleksa mieści się przy ul. Porcelanowej 23 w starej Fabryce Porcelany w Katowicach.

Kategoria: Zwiedzanie