Zrób swój film dokumentalny

niedziela 5 lipca 2020
  • Gościem dziewiątego odcinka będzie Beata Dzianowicz (fot. mat. organizatora)
    Gościem dziewiątego odcinka będzie Beata Dzianowicz (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Czy mama, tata albo babcia mogą zostać bohaterami filmu, choć z pozoru są zwyczajni? O tym, że w każdym z nas drzemie potencjał na filmową historię i jak można ją ciekawie pokazać dowiecie się w najnowszym odcinku „Domowego Studia Filmowego”.

Gościem dziewiątego odcinka „Domowego Studia Filmowego” będzie Beata Dzianowicz, pochodząca ze Śląska reżyserka filmów dokumentalnych. Najmłodsi dowiedzą się, jak przedstawiać z pozoru zwyczajne osoby i ich historie, tak aby zaciekawić widzów. Nie zabraknie wielu ciekawostek o kinie dokumentalnym.

Cykl dla całej rodziny

„Domowe Studio Filmowe” zostało przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. To cykl krótkich filmów, w których artyści i fachowcy z branży filmowej w przystępny sposób opowiadają najmłodszym o swojej pracy związanej z tworzeniem filmów. Zadają też dzieciom ćwiczenia i zachęcają do samodzielnych eksperymentów filmowych. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy filmowcy, m.in. Bartosz Konopka, Marcel Sławiński. Cykl powstaje w ramach projektu edukacyjnego „Rodzina w kinie”, realizowanego w Kinie Kosmos.

Najnowszy odcinek „Domowego Studia Filmowego” będzie można obejrzeć na Facebooku „Kino Kosmos dla dzieci” oraz na kanale YouTube Instytucji Filmowej SILESIA FILM. Przypominamy również o programie - „Filmowe podróże z liskiem”, dzięki któremu dzieci zgłębią tajniki animacji.

Kategoria: Warsztaty