Zabawa pośród dzieł sztuki

środa 8 lipca 2020
  • „Spotkanie ze sztuką” to nowa zabawa edukacyjna w Muzeum Śląskim (fot. mat. FB Muzeum Śląskie)
    „Spotkanie ze sztuką” to nowa zabawa edukacyjna w Muzeum Śląskim (fot. mat. FB Muzeum Śląskie)
  • Dzieci otrzymają mapę pełną zagadek (fot. mat. Fb Muzeum Śląskie)
    Dzieci otrzymają mapę pełną zagadek (fot. mat. Fb Muzeum Śląskie)
Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z logicznymi zagadkami? Teraz to możliwe. Muzeum Śląskie przygotowało dla najmłodszych gości ciekawą zabawę edukacyjną. Czeka na Was specjalnie wytyczona trasa z zadaniami i kreatywnymi wyzwaniami.

„Spotkanie ze sztuką” to nowa zabawa edukacyjna w Muzeum Śląskim w Katowicach. Najmłodsi na starcie otrzymają mapę pełną zagadek, nawiązujących w ciekawy sposób do dzieł prezentowanych na wystawach malarstwa polskiego i plastyki nieprofesjonalnej. Gra mimowolnie mobilizuje dzieci do spojrzenia na sztukę z innej perspektywy, wyzwala pozytywne emocje i poszerza wyobraźnię. Bezpłatną mapę otrzymacie w kasie Muzeum Śląskiego. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie i w niecodzienny sposób spędzić czas pośród dzieł sztuki.

Muzeum Śląskie znajduje się przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach. Jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 12-18. W każdy wtorek wejdziecie na wszystkie wystawy bezpłatnie. W pozostałe dni wg cennika. Informację znajdziecie na stronie Muzeum

Kategoria: Aktywna rekreacja