Nowa huśtawka dla niepełnosprawnych dzieci

czwartek 9 lipca 2020
  • Z urządzenia mogą korzystać tylko niepełnosprawne osoby (fot. mat. MZUK Gliwice)
    Z urządzenia mogą korzystać tylko niepełnosprawne osoby (fot. mat. MZUK Gliwice)
Dzieciaki poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły bezpiecznie się bawić w Parku Chopina w pobliżu gliwickiej Palmiarni. Specjalna konstrukcja huśtawki umożliwia wjechanie na podest, bez konieczności schodzenia z wózka.

Nowa huśtawka dla osób niepełnosprawnych stanęła na placu zabaw w Parku Chopina w Gliwicach. Zamontowane urządzenie umożliwia bezpieczną zabawę. Dzieci będą mogły wjechać na podest huśtawki bez schodzenia z wózka, a ruchome ramiona ułatwią wprowadzenie jej w ruch.

Tylko dla dzieci niepełnosprawnych!

Z urządzenia mogą korzystać jedynie osoby niepełnosprawne. Użytkowanie jej przez zdrowe dzieci może skończyć się niebezpiecznym wypadkiem np. połamaniem nóg. Niestety do takiej sytuacji doszło m.in. w Tychach, gdzie 6 -latek w wyniku zabawy wylądował w szpitalu ze złamanymi oba podudziami. Dlatego teren wokół gliwickiej huśtawki został ogrodzony i zamknięty na klucz.

Aby się pohuśtać pobierz klucz

Klucz do bramki można pobrać w kasie Palmiarni Miejskiej w Gliwicach (ul Fredry 6). Miejski Zarząd Usług Komunalnych informuje jednocześnie, że osoby zainteresowane częstym korzystaniem z urządzenia mogą otrzymać kluczyk na stałe. W tym celu należy skontaktować się z działem MZUK (32 335-04-15), który nadzoruje place zabaw.

Kategoria: Wiadomości